Už v České republice se musela mladá Brňanka popasovat s konkurencí. Do soutěže ji vybrala spolu s návrhářkami ředitelka modelingové agentury Black&White Katarína Ficelová. Po výběrovém řízení začaly Porhajmové chodit nabídky na účast v různých soutěžích. Kromě Srí Lanky dostala třeba nabídku jet do Číny. „Pro Srí Lanku jsem se rozhodla hned, protože to byla vždy moje vysněná země. Kromě toho jsem dostala nabídku také do Číny na tento prosinec, takže se možná podívám i tam,“ říká modelka.

Česko-slovenská Miss Roma 2023
Dívky se na jižní Moravě utkaly o titul Miss Roma. Podívejte se na vítězku

Soutěž na Srí Lance trvala deset dní. „Každý den jsme se autobusem stěhovaly na jiný hotel, abychom viděly co nejvíc míst. Celý první den jsem strávila natáčením reklamního videa pro hotel v hotelových pokojích a resortu,“ sděluje Porhajmová.

Při finále porotci udělili třem dívkám hlavní tituly a některé další, mezi nimiž byla i Klára Porhajmová, ocenili vedlejšími tituly. „Mezi těmi byl například titul Miss Popularity, Miss Personality nebo Miss Photogenic,“ upřesňuje modelka. Během finálového večera se modelky představily v plavkách, večerních šatech i v národních kostýmech.

Návštěva památek

Dívky měly během soutěže možnost připojit se i k turistickým prohlídkám a poznat památky na Srí Lance. Navštívily například chrám Buddhova Zubu ve městě Kandy, buddhistické centrum nebo balírnu čaje. Zúčastnily se také kriketového turnaje.

K doprovodnému programu patřila charitativní akce v centru pro hendikepované děti a dospělé v Kandy. „Navštívily jsme děti, které měly nedorostlé ruce a nohy nebo o ně přišly při úrazu. Předaly jsme centru peníze a snažily jsme se ho propagovat, aby se o tomto tématu víc mluvilo,“ říká Porhajmová.

Finálový Galavečer XVII. ročníku Miss & Mr. Look Bella
Nádhera v plavkách i jinak. Prohlédněte si krásné ženy a muže na soutěži v Brně

Kromě peněz předaly finalistky dětem protézy, které poskytla americká organizace. Právě setkání s hendikepovanými dětmi zanechalo v Porhajmové nejhlubší dojem. „Bylo to velmi emotivní, většina z nás měla na očích sluneční brýle a brečela,“ dodává.

Porhajmová viděla na Srí Lance kromě památek také armádní slony, z čehož si odnáší o něco veselejší zážitek. „Bylo zajímavé vidět, že i tak velké zvíře může vůbec člověka poslouchat. Byli opravdu dobře vycvičení, poslouchali vojáky na slovo, sedali si a pomalu se točili dokolečka,“ směje se oceněná finalistka.

Studium na vysoké škole

Mezi její koníčky kromě modelingu patří i hospodářská zvířata. Tuto oblast si vybrala mladá žena, která nedávno maturovala, jako obor svého budoucího studia. „Aktuálně jsem přihlášená na vysokou školu v oboru zootechnika, ve kterém bych později pokračovala zoologií,“ zmiňuje Porhajmová. V současné době ale neví, jestli kvůli modelingu neodletí do zahraničí. „Školu však plánuji s modelingem kombinovat,“ dodává.

Účast v soutěži Miss World Tourism není pro Porhajmovou první zkušeností s modelingem. Minulý rok získala titul Miss Silueta na soutěži krásy Miss České republiky. Kromě toho v minulosti reprezentovala Brno ve florbalu. „Devět let jsem hrála za Bulldogs Brno, ten tým mi přinesl hrozně moc,“ vzpomíná Porhajmová. S florbalem skončila, protože jí už na něj nezbýval čas.

KLÁRA HRBÁČKOVÁ