Kromě tradičních školních sešitů a zápisníků nabídne kolekce například týdenní plánovač, náčrtník nebo diář. „Zjistili jsme, že po roce přehlcení elektronickou komunikací, počítači a chytrými telefony se lidé chtějí vrátit ke klasickým, ručně psaným poznámkám. Chtějí si zapisovat nápady, utíkají do přírody, kde se nechávají inspirovat ke kresbám krajiny i detailů. Chceme, aby zápisníky, diáře i náčrtníky své majitele inspirovaly, aby byly hravé a pomohly jim odpoutat se se svými plány a nápady od země,“ uvedla vedoucí marketingu brněnských papíren Petra Holubová.

Pro jasné odlišení prémiových výrobků od ostatní produkce se firma rozhodla vytvořit samostatnou značku. Vesmírná kolekce obsahuje devět produktů. Lapač kosmonápadů je zápisník formátu A6 s tečkovanými linkami a téměř dvěma sty stránkami pro poznámky. Hvězdářův zápisník na sny je designem stránek přímo určený jako osobní snář a zápisník příběhů.

„Design limitované edice jsme obohatili o takzvaný parciální lak, takže jsou konkrétní prvky obálky lesklé. Zákazník na první pohled i dotek pozná, že drží v ruce obálku z kvalitnějšího materiálu,“ vysvětlil výkonný ředitel papíren Miroslav Konečný.

V nabídce je i Intergalaktický diář na příští rok s jedním listem pro každý den. Kroužkový blok Velký třesk nabídne sto stran na poznámky, ale i ozdobnou gumičku, která zamezí nechtěnému otevření v kabelce. „Naším cílem je přicházet s limitovanou edicí výrobků aspoň dvakrát ročně, najít si k zákazníkům co nejkratší cestu a získávat od nich ještě více nápadů a podnětů pro budoucí prémiové výrobky,“ doplnil Konečný.

V papírnictvích najdou lidé výrobky na speciálních stojanech, náklad každého z nich jsou zhruba tři tisíce kusů.