Počet nakažených za posledních čtyřiadvacet hodin narostl hned o jedenáct nových případů. Jižní Morava se tak jako pátý kraj přehoupl přes stovku nakažených. I nadále zůstává pátým nejnakaženějším krajem mezi všemi. Na jihu Moravy zůstává jeden vyléčený.

Drtivou většinu nakažených evidují krajští hygienici v Brně a na Brněnsku, a to hned jedenasedmdesát případů. V Brně mělo pozitivní výsledky testů šestapadesát lidí.

Počet lidí s potvrzeným koronavirem v kraji
- Brno-město 56
- Brno-venkov 15
- Břeclav 15
- Znojmo 9
- Blansko 5
- Hodonín 2
- Vyškov 1
V karanténě je v souvislosti s nakažením 808 lidí.

Výrazný nárůst zaznamenali na Znojemsku, kde za den přibyly čtyři nákazy koronavirem na současných devět. V ostatních okresech na jižní Moravě mají stále stejný počet nakažených, tedy na Břeclavsku patnáct, Blanensko zůstává na pěti pozitivních případech. Beze změny jsou v porovnání s úterními statistikami údaje o nakažených na Hodonínsku a Vyškovsku, kde se v úterý objevil první případ koronavirové nákazy.

Mapa počtů nakažených koronavirem na jižní Moravě, údaje jsou platné ke středečnímu večeru.Zdroj: Deník / Oldřich Haluza

V nařízené domácí karanténě je podle hygieniků v kraji 808 lidí. Počet z nemoci vyléčených lidí zůstává na jihu Moravy na jednom udzraveném, o kterém odborníci informovali v úterý večer.

Dohromady už na odběrových místech v České republice zdravotníci provedli 22 600 testů. V celé republice je ve středu večer 1654 nakažených. Deset lidí už se z nemoci vyléčilo, zatímco šest lidí onemocnění podlehlo.

Devětapadesátiletý Jihomoravan, o kterého pečují lékaři v brněnské Fakultní nemocnici u svaté Anny, je stále ve velmi vážném stavu. Leží na anesteziologicko-resuscitační klinice, kde jsou od soboty i další dva nakažení, které zdravotníci převezli z prostějovské nemocnice. „Všichni tři pacienti jsou stále ve vážném stavu, ale stabilizovaní," sdělila Deníku Rovnost ve středu po poledni mluvčí nemocnice Dana Lipovská.

Online reportáž