Ta má stát v jihozápadní části nemocničního komplexu. „S výstavbou nové výjezdového stanoviště záchranky v areálu boskovické nemocnice nemáme nejmenší problém. Vždyť to zlepší nejen zázemí samotných záchranářů, ale dostanou se také rychleji do terénu. Z dopravního hlediska má totiž nové stanoviště lepší napojení na hlavní silnici,“ uvedl starosta Boskovic Jaroslav Dohnálek.

Současná základna je sice také v areálu nemocnice, ale postrádá skladové prostory. A šatny mají záchranáři dvě stě metrů daleko v budově bývalého skladu civilní obrany.

Podle dosluhujícího šéfa jihomoravské záchranky Milana Klusáka nebylo možné využít budovu, která se současnou základnou sousedí. Kvůli složité a nákladné přeložce sítí. „Nemocnice nám proto nabídla jiný prostor v areálu. Ten navazuje na příjezdovou silnici, co je velká výhoda,“ řekl Klusák.

Dělníci postaví výjezdové základny záchranné služby také v Šumné na Znojemsku a v Hustopečích na Břeclavsku. Kraj jedná o pozemcích pro další výjezdové základny ve Slavkově, Bučovicích, Kyjově, Veselí nad Moravou a Mikulově.