Onemocnění Covid-19 se v pedagogickém týmu potvrdilo ve středu. Aktuálně je na webu školky informace o čtyřech třídách, kterým byla kvůli výskytu nákazy v pedagogickém sboru nařízena karanténa.

V reakci na to místní web Bystrčník napsal, že za vše údajně může večírek učitelek. „Oslava narozenin ředitelky byla důvodem k uspořádání večírku, který k rozšíření přispěl. Mateřské školy v Bystrci zavedly už v první vlně epidemie segregační opatření, jejichž smyslem bylo rozdělit personál na skupiny, které se navzájem stýkají co nejméně. Situace je nepříjemná pro rodiče desítek dětí," uvádí se na webových stránkách Bystrčníku. Zástupci webu zároveň sdíleli fotku z večírku.

Podle ředitelky mateřské školy Kamechy Hany Ondráčkové jsou informace z webu nepravdivé. „Večírek byl uspořádán jako děkovné setkání na základě našich dobrých výsledků při kontrole. Rozhodně nešlo o oslavu mých narozenin, jelikož mám narozeniny ve zcela jiném ročním období. Tato událost nemá absolutně nic společného s výskytem koronaviru. V době setkání nikdo z nás neměl ani příznaky, ani potvrzený pozitivní test na koronavirus. V restauraci jsme u stolů seděli po čtyřech, shlukli jsme se pouze při focení," ohradila se proti nařčením ředitelka. Podle ní zároveň web zveřejnil soukromou fotografií, k jejímuž zveřejnění nedal nikdo souhlas.

Zdraví učitelé

Ředitelka Ondráčková zároveň upozornila, že kromě ní samotné jsou všichni ostatní pedagogové, kteří se večírku zúčastnili, zdraví. „Já sama jsem pozitivní, protože jsem přišla do styku s nakaženým, žádný večírek s tímto nemá co dělat," uvedla.

Proti zveřejnění fotografie na sociálních stránkách Bystrčníku se ohradila většina z desítek komentujících na sociálních sítích, kteří mluví o honu na čarodějnice. „Ta fotka byla soukromá, navíc pořízena třináctého října. Na fotce není nic zajímavého, snad kromě úsměvů a spokojených lidí, ale zajímavého je, jak se sem dostala? Ten kdo jí využil, není nic jiného jak zlý a nevyrovnaný člověk," komentoval třeba Radek Kapoun.

Jiní komentující upozornili, že pokud se večírek odehrál třináctého října, učitelky setkáním neporušily žádné vládní nařízení.

Na jihu Moravy přibylo za středu 1368 případů koronaviru.
Deset dalších lidí na koronavirus zemřelo.
Aktuálně nemocných je v kraji 13 701 osob.
Dál se zaplňují kapacity jihomoravských nemocnic, například ve svatoanenské nemocnici se nyní starají o 101 pacientů s koronavirem.
Jak již Deník Rovnost informoval, nemocnice potřebují vzhledem k nákaze mezi zdravotníky výpomoc desítek dobrovolníků, zejména těch se zdravotnickým vzděláním.