To je i případ druhého největšího města v kraji, Znojma. Nárůst akutních infekcí horní cest dýchacích vedl k plošnému opatření na všech lůžkových odděleních. „Zákazem se snažíme chránit naše pacienty, ale také personál, který se o ně stará,“ vysvětlil středeční zavedení zákazu ředitel znojemské nemocnice Martin Pavlík.

Silný poryv větru vyvrátil část vzrostlého topolu v ulici Jubilejní park. Strom spadl na přechod pro chodce v sousedství školy.
Silný vítr: ve Znojmě spadl strom na přechod vedle školy, Šatov byl bez proudu

Návštěvy pacientů
- Zákaz platí v nemocnicích: Břeclav, Hustopeče (obě od pondělí), Úrazová v Brně a Kyjov (obě od úterý), Znojmo a Hodonín (obě od středy)
- Doporučené omezení: Nemocnice Blansko (od 8. 1.)
- Nemocnice bez zákazu: obě Fakultní, Vojenská i Milosrdných bratří v Brně, Vyškov a Boskovice

Podobně zareagovali tento týden na nástup chřipkové epidemie v nemocnicích v Břeclavi, Hustopečích, Kyjově, Hodoníně i v Úrazové nemocnici v Brně. Měkčí varianta omezení, tedy doporučení, platí už měsíc v Blansku. „Pokud se u příchozích vyskytují příznaky respiračního onemocnění a hrozí riziko nákazy ostatních lidí, měli by návštěvy v nemocnici zvážit. Nebo omezit jen na nejnutnější případy,“ uvedla mluvčí blanenské nemocnice Kateřina Ostrá.

Právě na Blanensku byla na konci minulého situace nejhorší. „Vyšší nemocnost, než je celokrajský průměr, vykazuje okres Blansko, s nejvyšším podílem chřipky,“ upozornila vedoucí krajské protiepidemického odboru Renata Ciupek.

Areál Veranda v blanenské místní části Obůrka byl léta vyhlášený tanečními zábavami nebo koncerty. Město objekt s výletištěm donedávna pronajímalo. Nyní má po rekonstrukci sloužit jako společenské centrum pro místní a dobrovolné hasiče.
Město opraví Verandu na Obůrce. Plánuje společenské centrum pro místní

K zákazu návštěv zatím nepřistoupili ve Vyškově a Boskovicích a většině brněnských nemocnic. „Zatím to není nutné. Je možné, že se okolnosti změní, jsme v kontaktu s hygienickou stanicí. Ale zatím to nebudeme pacientům ztěžovat. Máme jen ojedinělé případy, které jsou v izolaci,“ dodal ředitel vyškovské nemocnice Zdeněk Horák.