Z aut vytáhli lyže nebo snowboardy a hurá na svah. „Je to naše první lyžování v nové sezoně. V sobotu mám program na bruslích a v neděli musím do práce. Tak jsme neváhali, sedli s dcerou do auta a vyrazili. Máme to sem slabých čtyřicet kilometrů. Pro rodinné lyžování je Olešnice ideální sjezdovka. Jezdíme i do Poličky, ale tam ještě není nasněženo. Nebo do Nového Města,“ hlásil v pátek před pátou odpoledne Jiří Janeček z Vendolí.

Podle vedoucího olešnického ski areálu Františka Jílka se budou v příštích dnech snažit i nadále zasněžovat, ale předpověď není příznivá. Na svahu je tak zatím kolem půl metru umělého sněhu. „Má pršet. Hromady umělého sněhu na neupravené části sjezdovky zatím rozhrnovat nebudeme. Ale snad se nám do Vánoc podaří upravit svah celý a rozjet všechny vleky,“ řekl Jílek.

O víkendu je v Olešnici otevřeno od osmi ráno do devíti hodin večer. Ve všední dny pak od devíti hodin.

V sousedním Hodoníně sjezdovku v uplynulých dnech také intenzivně zasněžovali, ale zatím zůstává zavřená. „Ski areál bychom chtěli otevřít příští pátek,“ řekl za provozovatele hodonínské sjezdovky Vlastimil Jílek.