Vedení fakulty se proto obrátilo na tísňovou linku městské policie. „Mladý muž byl v aule společně s dalšími přibližně dvěma stovkami návštěvníků a na pracovníky působil velmi roztěkaným a neklidným dojmem. Během přednášky o fakultě prý vykřikoval a vypadal nervózně,“ sdělil mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Během několika minut dorazila před budovu tříčlenná hlídka pořádkové jednotky městské policie a dvoučlenná hlídka z centrální služebny.

„Strážníci zjistili od akademických pracovníků další fakta i popis mladého muže a vydali se směrem k aule. Muže rychle našli. Nekladl žádný odpor a vyprovodili ho na ulici,“ popsal Luboš Oprchal, ředitel Městské policie Brno.

Muž sám přiznal, že u sebe má legálně drženou krátkou střelnou zbraň. „Přenášel ji skrytě pod oblečením, jak to nařizuje zákon. Doplnil, že ji u sebe nosí zcela běžně pro svou osobní ochranu. Dechová zkouška neprokázala, že by pil alkohol,“ poukázal Ghanem. S ohledem na okolnosti strážníci přivolali policisty a případ jim předali k prošetření.

  • Podívejte se na vyjádření ředitele policie v Brně Martina Kotlana
Ředitel policie v Brně Martin Kotlan. | Video: policie
  • K události se vyjádřila i děkanka pedagogické fakulty Simona Koryčánková
Děkanka pedagogické fakulty Simona Koryčánková. | Video: policie

Reakce vedení fakulty byla velmi pohotová. „Opatrnost je v podobných situacích na místě i pokud se informace o nebezpečí následně nepotvrdí,“ zdůraznil Oprchal.

Případ se stal v sobotu, strážníci o něm informovali v úterý.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Očista digitária na hvězdárně v Brně. Projekční plochu vysáli technici z USA

Digitárium na brněnské hvězdárně prošlo velkou očistou. | Video: Hvězdárna a planetárium Brno