A Deníku Rovnost opět poskytl parádní snímky ze vzdušného výletu. Poznáte, nad kterými místy v regionu proletěl? „Tentokrát jsme letěl trochu výš než obvykle. Nějakých tři sta čtyři sta metrů nad zemí. Nový padák ještě nemám otestovaný, tak jsem nechtěl riskovat a pouštět se do nějakých velkých akcí. Občas to ve větru pěkně zahoupalo. Ale je to paráda. Nový padák je rychlejší a líp se ovládá. Po větru jsem svištěl skoro sedmdesátkou. Byl to super ranní výlet ještě před prací,“ okomentoval let s novým padákem Buchta.

Nový hrad, blanenský zámek, Adamov v mlžném oparu. Vše vyfotografováno z ptačí perspektivy. Na parkovišti u adamovského kostela svaté Barbory v úterý odpoledne otevřeli výstavu fotografií pod širým nebem.
Adamovská letka: farář a soustružník přibližují Blanensko z ptačí perspektivy

Společně s dalším nadšencem motorového paraglidingu, adamovským farářem Pavlem Lazárkem, nedávno uspořádali výstavu fotografií pod širým nebem. V Adamově před kostelem svaté Barbory. „Fotografie byly před kostelem vystavené čtyři týdny. Další výstava bude zřejmě letos na podzim,“ dodal Buchta.