V úterý o půl jedenácté dopoledne přijel prezidentský pár před Krajský úřad na brněnském Žerotínově náměstí. Prezidenta zde uvítali krajští politici a pečlivě připravená ochranka. V blízkém okolí budovy desítky minut před příjezdem kroužila policejní auta. Mnoho Brňanů prezidenta přivítat nepřišlo. Několik příznivců ho požádalo o podpis, prezident žádosti ochotně vyhověl.

Pavel bude v budově úřadu debatovat s primátorkou Markétou Vaňkovou, radou kraje, předsedy zastupitelských klubů a hejtmanem Jihomoravského kraje Janem Grolichem. „Těším se na setkání s panem prezidentem. Bude to hodně pracovní a ukážeme i to nejlepší z Moravy," nechal se slyšet hejtman.

Prezident České republiky Petr Pavel a slovenská prezidentka Zuzana Čaputová v Brně.
Prezidentské setkání Pavla a Čaputové v Brně: lidé zazpívali oslavenkyni živijó

Po debatě čeká prezidentský pár oběd s hejtmanem a jeho manželkou. Výsledky společné debaty následně Pavel s Grolichem odprezentují na tiskovém brífinku a přesunou se do brněnského Technologického parku. Tam za účasti britského velvyslance Matta Fielda odhalí pamětní desku česko-britské spolupráce a návštěvy krále Karla III.

Poté se prezident setká se zástupci firem, vedením města a kraje. Následně odjede do Moravského krasu, aby se potkal se starosty a navštívil Punkevní jeskyně.

Zdroj: Deník/Magdaléna Blažková

Prezidentský program bude na jižní Moravě pokračovat i ve středu, Pavel navštíví spolu se starosty obcí zasažených tornádem a členy Dobro Týmu ve Mlýně Hrušky. V Hruškách bude také debatovat s lidmi ve školní tělocvičně. Jeho návštěvu v kraji zakončí prohlídka archeologického naleziště.

Prezident naposledy navštívil Brno v srpnu. Návštěvu si můžete připomenou ZDE.