Máte za sebou první tři týdny v brněnském primátorském křesle. Jak jste je prožila?
Byly poměrně náročné i s ohledem na to, že jsem onemocněla. Navíc jsem se musela seznamovat se spoustou nových, ale zajímavých věcí. Nemůžu říct, že by mě něco vyloženě překvapilo, ale bylo jich zkrátka hodně.

Současně jste se stěhovala do primátorské kanceláře. Upravovala jste ji, abyste se v ní zabydlela na následující čtyři roky?
Zabydluji se pomalu. Zatím jsem kancelář primátora nijak neupravovala. Od doby, co v ní jsem, výrazně přibývá jen velké množství papírů. Ještě jsem to nestihla, ale do budoucna tam plánuji pořídit především nějaké živé květiny, protože ty v kanceláři nejsou.

Kdo je Markéta Vaňková• Narodila se v roce 1977. Vystudovala Právnickou fakultu Masarykovy univerzity a získala titul JUDr. v oboru Právo se specializací Občanské právo.
• Je vdaná a má dva syny.
• Kromě primátorského křesla usedá také v zastupitelstvu Jihomoravského kraje a Brna-středu.
• Volný čas tráví nejraději s rodinou. Společně cestují a rekreačně lyžují či jezdí na kole.


Vezmete si s sebou i něco pro štěstí, abyste se v nové kanceláři cítila jako doma?
Plánuji, že si přinesu alespoň jednu fotografii dětí.

Jaké to je být druhou primátorkou Brna v jeho historii?
Pro mě to znamená zejména velkou zodpovědnost. Jsem hrozně ráda, že navazuji právě na doktorku Lastoveckou, které si hrozně vážím a s níž jsem byla v kontaktu i během předvolební kampaně. Navíc mnoho Brňanů na ni vzpomíná a vyjadřují mi přání, abych byla stejně úspěšná jako ona. Proto vnímám velmi pozitivně, že jsem druhá žena ve vedení města právě po paní doktorce Lastovecké, která je navíc taktéž právničkou a byla primátorkou za ODS.

CELÝ ROZHOVOR S NOVOU PRIMÁTORKOU BRNA MARKÉTOU VAŇKOVOU SI PŘEČTETE V SOBOTNÍM (8.12.) TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU ROVNOST.