Podle místostarosty Znojma Jakuba Malačky chtějí představitelé města mimo jiné zlepšit využití některých parkovišť. „Například na náměstí Svobody bývá parkoviště před lázněmi přeplněné, zatímco další, hned přes silnici, tolik využité není, přestože tam řidiči za parkování zaplatí jen třicet korun na den,“ řekl Malačka.

Parkoviště u lázní je proto jedno z těch, kde radní poplatek zdražili. „Za první hodinu zaplatí řidič od prosince deset korun, za druhou už třicet a za třetí a každou další po čtyřiceti korunách,“ uvedl Malačka. Na druhém parkovišti zůstává cena třicet korun za den, respektive po desetikoruně za první tři hodiny,

Podraží také první hodina parkování na Horním a Masarykově náměstí na dvacet korun. Výnos prý město vrací do údržby a vybavení parkovišť.

Řidiče záměr příliš nepotěšil. „Do Znojma jezdím často, skoro denně, a parkuji právě u lázní. Přišlo mi to zatím pohodlnější, ale asi začnu přemýšlet, že bude lepší parkovat přes silnici, nadšený z toho ale nejsem,“ poznamenal Václav Kučera ze Znojemska.