Klášter v Rajhradě si režisér vybral kvůli jeho tajemné atmosféře. „Natáčelo se výhradně v jeho historické knihovně. Neodehrává se tam žádná akční scéna, ale byla vhodná pro zázemí děje," vysvětlila mluvčí České televize Hana Orošová.

Strach si žánr mystery vyzkoušel v dřívějších minisériích. Natočil třídílnou Ďáblovu lest a Ztracenou bránu, drama Santiniho jazyk a také tři série po sedmi dílech s názvem Labyrint. „Česká historie je plná mysterií. Žijeme ve světě, v němž je nevyčerpatelná studnice tajemna. Z toho si bereme inspiraci. Hlavní hrdinové seriálu chtějí ze světa odstranit zlo, ale komu se to kdy povedlo," řekl Strach.

Zdroj: Youtube

Divák uvidí osm různých kriminálních příběhů, z nichž některé najdou na konci rozuzlení, jiné nikoliv. „V reálné detektivce najdete vraha, který dostane klepeta a divák může zapomenout. Ale tady si téma divák odnese za závěrečné titulky a může přemýšlet, zda to tak může být, či nikoliv," řekl Strach. Rád se k tomuto žánru vrátil i proto, že si četl diskuse k předchozím dílům a řada divaček psala, že si musely nechat svítit v kuchyni, aby usnuly. „Myslím, že lidi se rádi bojí, když vědí, že je to hra," řekl Strach.

Přidaná hodnota nadpřirozena k obyčejné detektivce je to, co se líbí Pavlovi Křížovi. „Tahle tematika mě baví, protože je to taková pohádka pro dospělé. Je natočené velké množství obyčejných kriminálek. Když k nim něco přidáte, může to být zajímavé," poznamenal Kříž. Jeho role je přitom zvláštní. Zabíjí lidi speciální dýkou pro dobrou věc, protože když zabije člověka stiženého démonem, démon zůstává v těle uvězněn. Na řadu rolí si musejí herci leccos nastudovat, v tomto případě však nikoliv. „Jednoduše proto, že zabiják démonů neexistuje," pousmál se Kříž.

Ztichlé Masarykovo náměstí v Hodoníně v době červencových svátků. V následujících dnech se má podle zástupců radnice situace lepšit, opětovně už funguje fontána s tryskami.
Ztichlé náměstí v Hodoníně: bez piva, vyhlídky i kultury. Opět funguje fontána

V seriálu se seznámí s postavou Jany Kolesárové, která v sobě v dospělosti nalezla psychotronické schopnosti, které se snažila nejdříve tajit. Začala však zkoumat minulost, protože přišla za tragických okolností o rodiče. „Postava Pavla Kříže ji zaučuje řemeslu a zjišťuje, že má tyto schopnosti a že dokáže démona z těla mírumilovně vyhnat a nemusí člověka zabít. Pavel je můj mentor a přizve si mě k vraždám, které se dějí a využije mě, aby se našlo řešení a zprostředkovala jsem mu informace," řekla Kolesárová, která o nadpřirozených věcech přemýšlí i v běžném životě. „Myslím, že nehmotné a neviditelné je pro náš život stejně důležité jako věci, které vidíme," řekla Kolesárová.

Strach si představitele obou hlavních hrdinů vybral cíleně. „Pavel dospěl do dokonalého hereckého charismatu a točí i v Kanadě a v USA. Stejně tak Janka Kolesárová, takže mám v podstatě hollywoodské obsazení. Přinášejí know-how ze světových produkcí. Nejen jak se filmuje, ale i jak se hraje," uvedl Strach.

Zdroj: Youtube

Česká televize natáčí seriál v koprodukci se slovenskou televizí JOJ a s agenturou Trigon Production. Herci už se objevili například v Banské Štiavnici či Kladrubech nad Labem. „Vybíráme místa tak, aby byla trochu divná a aby strašila. Aby divákům běhal mráz po zádech," řekl Strach.

Seriál Lovec diváci vidí na obrazovkách České televize pravděpodobně příští rok na podzim. Natáčení v Rajhradě omezilo návštěvu knihovny pro turisty začátkem července.

Natáčení Aristokratky ve varu na milotickém zámku.
Milotice a Aristokratka ve varu. Jiří Vejdělek točí pokračování úspěšné komedie

Štáb se na jižní Moravu vrátí. Usídlí se ve Vrbici na Břeclavsku. „Natáčení bude ve vinohradu, ve vinném sklepě a v pivnici. Vrbice je malá obec, takže se tam štáb určitě neztratí a místní jej nepřehlédnou," sdělila mluvčí agentury Trigon Production Lucia Párnická.