Kancelář město zřídilo, aby do Brna i Jihomoravského kraje lákala filmové producenty. Její zaměstnanci jednali s producenty desítek projektů, ne všechny se ale podařilo dotáhnout do konce. Kvůli rozpočtu nakonec sešlo třeba z natáčení muzikálu Raportér. „Vybírali jsme také lokace do několika velkých amerických filmů. Prolézali jsme kvůli tomu stoky, kanály i další podzemní prostory. Natáčení se zatím neuskutečnilo, nebo se odehrálo z nejrůznějších výrobních důvodů jinde,“ přiznala manažerka kanceláře Ivana Košuličová.

I tak ale přítomnost kanceláře v Brně filmaři vítají. „Při vyjednávání s úřady, například když vyřizujeme zábor ulice, je skvělá. Všichni jsou okamžitě ochotni poradit,“ popsal režisér ze společnosti Epicture Jiří Fabík.

Spokojení s fungováním kanceláře jsou i radní města. „Vybudovala si nezastupitelnou pozici. Je první kontaktní místo pro filmaře, spolupracuje se zdejšími profesionály a úřady a aktivně vyhledává projekty. Napomáhá rozvoji audiovizuální tvorby v Brně,“ uvedl náměstek primátora Matěj Hollan.

Jedním z posledních projektů, do kterých se kancelář zapojila, je vznik Jihomoravského filmového fondu. Má pomáhat ze zaplacením vznikajících filmů. „První výzvu pro žádosti o dotace chystáme na duben. Podmínkou bude, aby štáby utratily celou částku, kterou dostanou, na jižní Moravě,“ vysvětlila krajská mluvčí Monika Brindzáková.