ON-LINE ke koronaviru najdete ZDE

Podle zástupců firmy je největší slabinou dosavadních masek jejich nutná častá obměna, aby dokázaly majitele stále ochránit. Součástí nových ústenek je proto akcelerovaný oxid mědi, který v kombinaci s nanovláknem virus zachytí.

Zároveň také zabraní jeho dalšímu množení a zneškodní ho. „Nové respirátory mohou být správným řešením pro lékaře, policisty, státní instituce i běžné lidi při boji s koronavirem. Je pravděpodobné, že se tato technologie časem stane světovým standardem pro ochranné pomůcky," uvedla spolumajitelka společnosti Jana Zimová.

Na rozdíl od současných roušek jsou nové masky vyrobeny pro opakované nošení. Za předpokladu, že si je lidé nasadí vždy třeba na tři a půl hodiny denně, vydrží týden. Maximální souhrnná doba použití má být zároveň nanejvýš čtyřiadvacet hodin.

Zdroj: Respilon

Akcelerovaný oxid mědi dodává respirátoru přirozenou tělovou barvu. „Při nošení na ulici tak bude působit spíše civilním, nikoliv medicínským dojmem, a pomůže tak i po lidské stránce tím, že nebude zbytečně stresovat lidi," doplnila Zimová.

Dva nabízené druhy nových masek budou stát 200 a 315 korun. Zájemci z řad státních institucí i běžných lidí si je předobjednají od pátku na internetových stránkách firmy. Výrobky budou v prodeji ve druhém dubnovém týdnu.

V květnu firma začne vyrábět respirátory na vlastní výrobní lince přímo v Brně. „Cítíme zahájení produkce v České republice jako naši povinnost, aby se Česká republika už nikdy neocitla v situaci, kdy lidé marně poptávají ochranné prostředky,“ poznamenal ředitel společnosti Roman Zima.

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník