„Rozhledna se nám zdála luxusní zvláště teď v zimě. Je dobře dosažitelná od drnovického hřbitova i pro děti,“ popisuje cestu z obce na vyhlídku třeba Marek Hanskut.

Trojúhelníková věž stojí v nejvyšším místě kopce Choholík, kde je náhradou za původní dřevěnou stavbu. Výhled na vrcholu je odměnou pro každého, kdo na cestě vzhůru překoná přesně 144 schodů.

Sobotní odpoledne mnohým kazí zážitek především mlha, která zakrývá výhled. Zatímco se tedy zájemci spokojí hlavně s pohledem na široké okolí, za opravdu jasného počasí uvidí někdy i vrcholky Beskyd. „Moc toho dnes přes mlhu opravdu nevidím, ale to nevadí. Stejně ten zážitek stojí za to,“ říká jeden z návštěvníků, který na místo vyrazil se svou dcerou.

Panoramata Drahanské vrchoviny jsou na rozhledně pozorovatelná severním, západním a jihozápadním směrem. Při pohledu na jihozápad spatří návštěvníci Pálavu, na jihu potom Ždánický les a jihovýchodně Chřiby. Na východě jsou pak Hostýnské vrchy, orientaci usnadňují nákresy panoramatu umístěné na vyhlídce.