„Připravoval jsem se celý rok. Sbíral jsem informace, nachutnával vína. Za poslední týden už toho člověk moc nedožene,“ ví Prokeš.

Při pražském finále museli sommelieři poznat anonymní vzorek vína, zvládnout slepou degustaci nebo znalostní kvíz. Právě test byl pro Prokeše nejsložitější. „Netýkal se jen vína, ale i kávy, čaje, čokolády, doutníků nebo destilátů a piva. Navíc tam byly otázky napříč celým světem,“ přibližuje Prokeš. Soutěže se zúčastnil už potřetí a dopředu tedy věděl, jaké disciplíny jej čekají.

Ve trojčlenném finále si každý vylosoval jedno téma. Probojovala se do něj i Libuše Vrbová z Vinařství U Vrbů v Hustopečích, která skončila třetí. Vítězný Prokeš si vytáhl Německo. „Měl jsem naservírovat ryzlink rýnský z jedné z tamních oblastí herečce Aně Geislerové a režiséru Janu Hřebejkovi,“ zmiňuje muž, který vyučuje předmět Somelierství na vysoké škole.

K oboru, který spojuje specializaci na víno s gastronomií, se dostal podle svých slov náhodou. Úplně každý se však sommelierem podle něj stát nemůže. „Určité degustátorské předpoklady člověk musí mít. Pak je to o tom vzdělávat se a vstřebávat novinky. Každý rok přicházejí nová a nová vína,“ říká Prokeš.

Cílů má majitel rodinného vinařství do budoucna hned několik. „Soutěžit v českém Bohemia Sekt Trophé se dá do doby, než ho vyhrajete třikrát. Pak jsem dostal pozvání od prezidenta asociace sommelierů Číny a Singapuru, kde mají příští rok v říjnu mezinárodní sommelierské sympozium. Tam zřejmě pojedu také soutěžit. V roce 2019 se pak v Belgii koná sommelierské mistrovství světa,“ netají se svými ambicemi.