Do akce se zapojily dopravní podniky z Brna, Českých Budějovic, Jihlavy, Karlových Varů, Olomouce, Opavy, Ostravy, Pardubic, Plzně, Prahy a Dopravní společnost Zlín-Otrokovice. Ze všech těchto měst přijedou autobusy na Výstaviště Brno, poté se vydají na Barevnou jízdu širším centrem moravské metropole.

Následně budou nasazeny na speciální Barevnou linku. Celodenní program vyvrcholí ve Vozovně Pisárky, kde bude Šotodays Afterparty s hercem a moderátorem Václavem Koptou.

Částku 73 200 korun předali představitelé brněnského dopravního podniku zástupcům Ligy vozíčkářů.
Vstřícná MHD pro vozíčkáře. V Brně jsou autobusy a trolejbusy jen bezbariérové

„Přemýšlíme o všech cílových skupinách, se kterými komunikujeme, a nadšenci do hromadné dopravy, šotouši, jsou jednou z nich. Oni sami pořádají nejrůznější setkání nebo si objednávají speciální jízdy vozů městské hromadné dopravy. Napadlo nás, že bychom se mohli spojit napříč republikou a uspořádat takové setkání ve větším měřítku a pod záštitou oficiálních institucí. Osobně jsem rád, že se nultý ročník Šotodays koná právě v Brně a věřím, že vytvoříme novou tradici,“ řekl místopředseda SDP ČR Miloš Havránek, který je také generálním ředitelem Dopravního podniku města Brna.

  • Velký rozhovor s Milošem Havránkem můžete číst ZDE

Ze všech koutů Česka se do Brna sjedou autobusy různých výrobců, různých délek i výšek. Zapojené dopravní podniky tak připraví v ulicích širšího centra velmi netradiční podívanou. Jedním z hostů programu bude Karolína Hubková, která nedávno vydala knihu Deník tramvajačky.

Program Šotodays 2023

11 – 12 hodin Přehlídka autobusů z 11 českých měst, Výstaviště Brno

12 – 13 hodin Barevná jízda autobusů

13 – 17 hodin Speciální barevná linka

18 – 21 hodin Šotodays Afterparty s Václavem Koptou, Vozovna Pisárky

Registrace na Šotodays Afterparty na webu www.sdp-cr.cz. Vstup zdarma, kapacita je 250 osob.