VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Traktory jely krokem. Protest se ale obešel bez větších komplikací

Jižní Morava /ANKETA A INFOGRAFIKA UVNITŘ/ – Zemědělci ukončili svůj protest na silnicích jižní Moravy. S jedenáctou hodinou dopolední akce skončila. Podle informací Deníku Rovnost se až na delší kolony obešla bez větších komplikací. Na mnoha místech ale řidiči s traktory nabrali zpoždění, motoristé proto na kolony mohou narazit ještě i po jedenácté hodině.

23.5.2012 47
SDÍLEJ:

Ve Vyškově vyrazilo do ulic několik desítek strojů. Zemědělci tak bojují za lepší podmínky.Foto: DENÍK/ Michal Kočí

V Brně protesty skončily už krátce po desáté hodině. Podle Aleše Holase z brněnské agrární komory akci rozpustila policie. "Jeden z projíždějících řidičů si protest natáčel na kameru a udával ty zemědělce, kteří měli třeba špatně čitelnou poznávací značku. Policisté je pak museli kontrolovat na parkovišti," sdělil Holas. Zemědělci tam oproti původním plánům projížděli se svými stroji pouze ulici Hviezdoslavovou až na kruhový objezd ve Slatině.

První kolony se hned ráno tvořily na Břeclavsku, ve směru na Petrov. Řidiči museli volit objízdné trasy. Problémy byly také na Blanensku, kde se do akce připojilo pětatřicet strojů. Ty silnici I/43 blokovaly na šesti různých místech. Kolonu zemědělských strojů, která vyjela od Lysic, policisté v kopci u Krhova stopli a umožnili autům projet. Traktory komplikovaly dopravu zejména proto, že se po silnicích pohybovaly rychlostí 20 kilometrů v hodině.

Největší zdržení pocítili pravděpodobně řidiči, kteří se dnes dopoledne vydali na silnice Vyškovska. Doprava tu kolabovala v Rusínově i ve směru od Vyškova. Ti, kteří do kolony dojeli, to vzdali a vraceli se zpět do Komořan, přestože se situaci snažili usměrňovat policisté.

Bylo to poklidné. Tak hodnotí mluvčí hodonínských policistů Petr Zámečník protestní akci regionálních zemědělců. Ti vyrazili dnes ráno kolem deváté hodiny ze Strážnice směrem na Břeclav. Přibližně o hodinu později se otočili u Dolních Bojanovic a vrátili se opět do Strážnice. Druhá část protestujících jela ze Bzence na Vlkoš, odkud se vydala na Žarošice. „V souvislosti s touto akcí nebyly z naší strany žádné komplikace. Neřešili jsme žádnou dopravní nehodu, ani blokovou pokutu. S omezením dopravy se počítalo dopředu, takže vše bylo spíš jen o trpělivosti řidičů," sdělil Zámečník.

Nejmenší problémy byly na Znojemsku. Tamní zemědělci sice nasadili padesát traktorů a nákladních aut, ale stáli mimo silnice. "Vše se odehrává tak, jak jsme se dohodli, tedy v poklidu a bez omezování dopravy. Postupně objíždím jednotlivá stanoviště, akci vyhodnotíme po jejím skončení v jedenáct hodin," sdělil předseda znojemské agrární komory Pavel Vybíral.
VÍCE INFORMACÍ O PROTESTECH NA ZNOJEMSKU ČTĚTE ZDE.

S kolonami je třeba počítat

Podle policistů si řidiči v při podobných akcích mají naplánovat objížďky, aby se zdržení vyhnuli. „Pokud nemohou zvolit náhradní trasu, měli by počítat dopředu také s tím, aby si zajistili potřebné množství benzinu či nafty v nádrži a v autě dostatek tekutin," doporučila Vedrová.

Místa, jimž by se měli řidiči ve středu raději vyhnout


PROTESTY PRO VÁS SLEDUJEME ONLINE Z NĚKOLIKA MÍST JIŽNÍ MORAVY

ONLINE

11:18 - Zemědělské stroje už jsou ze silnice I/43 pryč. Když chtěl minutu po jedenácté hodině řidič traktoru z kruhového objezdu u Černé Hory odbočit na I/43, aby se mohl vrátit na základnu v Bořitově, policisté už mu to nedovolili. Musel po okresní silnici.

11:06 - Jeden z řidičů za kolonou to u Rakvic nevydržel, agresivně začal se svou žlutou dodávkou předjíždět jedno vozidlo za druhým, dělal myšky a dobrždoval, čímž okamžitě zaujal pozornost policejního doprovodu kolony. Policisté za ním okamžitě vyrazili i se sirénami a snažili se ho zastavit. Řidič dál ujížděl, až nám zmizel z dohledu. Policistům ale zřejmě neujel. To bylo snad jediné vzrušení na trase zemědělců z Břeclavska.

11:00 - V jedenáct hodin protestní výjezd zemědělců na Hodonínsku jistě neskončí. Kolona, která se vydala směrem na Hodonín má totiž zdržení a v jedenáct hodin bude teprve u Petrova. Řidiči na traktory na silnici tedy narazí ještě po jedenácté hodině. Časy tedy byly spíše orientační.

10:57 - Kolona na Břeclavsku už se blíží ke svému cíli u Rakvic. Kvůli časovým prodlevám zůstaly nakonec dopravních problémů ušetřené jak Velké Bílovice, tak Moravský Žižkov.

10:56 - Desítky přihlížejících diskutují nad protesty zemědělců v Rousínově na Vyškovsku. Doprava ve městě několik desítek minut stála. Zhruba třicítka traktorů a dalších strojů se otočila na kruhovém objezdu na okraji města a vrací se zpět směrem na Vyškov. Mezi Rousínovem a Komořany dopravu usměrňují policisté.

10:47 - Akci v brněnské Slatině podle Aleše Holase z brněnské agrární komory rozpustila policie. "Jeden z projíždějících řidičů si protest natáčel na kameru a udával ty zemědělce, kteří měli třeba špatně čitelnou poznávací značku. Policisté je pak museli kontrolovat na parkovišti," sdělil Holas.

10:45 - Situaci na silnici I/43 koriguje pět policejních hlídek. „Nejhorší situace byla před Lipůvkou, u Lažan a v úseku černohorského lesa, tam se tvořily nejdelší kolony," uvedla policejní mluvčí Petra Vedrová. Nejhustší doprava na silnici byla zhruba do půl jedenácté, teď provoz pomalu slábne.

10:43 - Na Hodonínsku neposlali zemědělci do protestů jen traktory, ale i další zemědělskou techniku a nákladní automobily. Ty označují vlajky akce.

10:31 - Za Hodonínem se frézuje silnice. I proto se organizátoři protestu dohodli s policií, že své stroje nebudou točit až u odbočky na Prušánky, ale už u odbočky na Dolní Bojanovice. Pokračovat budou zpět na Strážnici.

10:27 - Doprava v Rousínově na Vyškovsku kolabuje.  Ve směru od Vyškova stojí kolona popojíždějících aut. Ti, kteří do kolony dojíždí, to vzdávají, otáčejí svá auta a vrací se do Komořan.

10:26 - Vladimír Vaněk z Klepačova jako majitel autodopravy brázdí silnice na Blanensku denně. „Dnes naštěstí na silnici I/43 vůbec nejedu, bylo by to o nervy. Podle mě blokáda nic neřeší, doplatí na ni jen obyčejní lidé, kteří třeba pojedou do práce. Jsem určitě pro jinou formu protestu," sdělil.

10:23 - Protesty v brněnské Slatině pomalu končí a zemědělci tamní Hviezdoslavovu ulici opouštějí. Akce se obešla bez vážnějších komplikací.

10:22 - Policie zastavila dopravu v Řipské ulici a od Líšně. Nechala protestující projet. Vytvořily se sice menší kolony, ale do pár minut zmizely.

10:21 - Technika jedoucí ze Strážnice do Hodonína již dorazila na místo. Traktory se vrátí do podniků.

10:17 - U Krhova ve směru  na Brno doprava houstne, přibylo hlavně kamionů. Kolona zemědělských strojů už dojela až do Lipůvky. Řidič Libor Hladil upozorňuje na to, že největší zácpy se tvoří ve směru na Brno v oblasti černohorského lesa a před obcí Lažany.  „Je to tam totálně zasekané, je lepší tam nejezdit," doporučuje.

10:16 - Poklidnou formu protestu zvolili i zemědělci z okolí Chvalovic na Znojemsku. Do vinice naproti vinařské firmě Ampelos u silnice I/38 ze Znojma na Vídeň postavili čtyři traktory s vlajkami a transparentem Protest zemědělců. Jednotlivá místa, kde zemědělci na Znojemsku protestují objíždí předseda znojemské agrární komory Pavel Vybíral. „Zatím se vše odehrává tak, jak jsme se dohodli, tedy v poklidu a bez omezování dopravy. Postupně objíždím jednotlivá stanoviště, akci vyhodnotíme po jejím skončení v jedenáct hodin," sdělil předseda.

10:15 - Kolona zemědělských strojů dorazila do centra Břeclavi. Tady už si ji převzali policisté, kteří se jí budou snažit ulehčit průjezd městem.

10:14 - V Brně se protestní akce pomalu chýlí ke konci. Zemědělci projedou po páté kruhový objezd ve Slatině a pak akci ukončí.

10:10 - Zhruba dvacítka traktorů s vleky právě dorazila do Rousínova na Vyškovsku, kde se mají pohybovat v okolí kruhového objezdu na okraji města u areálu společnosti EDP směrem na Slavkov u Brna. Kolona se tvoří ve směru od Vyškova a sahá až ke Komořanům. Motoristé jedou krokem.

10:03 - Řidiči se v kolonách ve Hviezdoslavově ulici v brněnské Slatině zdrží zhruba čtvrt hodiny. Za pomalu popojíždějícími zemědělci čekají i linkové autobusy a trolejbusy městské hromadné dopravy. Někteří podráždění řidiči kolonu nebezpečně předjíždějí. V koloně protestujících je celkem jedenadvacet vozů. Nejvíce je traktorů s vlečkou, menších traktorů, asi dva náklaďáky. Projíždějící záchranku pustili řidiči před sebe.

10:01 - K protestu se připojil například Petr Ševčík ze Zemspolu Sloup. „Má to smysl, musíme se ozvat, nic jiného nám nezbývá. Zemědělci jsou totiž biti neuvěřitelným způsobem, něco se musí změnit. Když zelená nafta funguje v Evropské unii, tak nevím, proč by nemohla u nás, taková politika je pro nás likvidační. Vždyť my naftu propálíme na polích, ne na silnicích," vysvětluje zemědělec.

9:55 - Kolona zemědělců projela Podivínem a přes Lednici se blíží do Břeclavi. Předjíždí se obtížně, ale zkoušejí to nejen osobní auta, ale i kamiony. V Břeclavi jsou na kolonu připravení. Před městským úřadem postávají policisté, kteří jsou připravení řídit dopravu, jakmile se kolona dostane do centra.

9:53 - Do Krhova právě dorazila výprava sedmi strojů ze Sebranic. U benzinové stanice se otáčejí a jedou směrem na Letovice. Podle policejní mluvčí Petry Vedrové zatím ze silnice I/43 není hlášená žádná nehoda.

9:52 - Ve Vracově na Hodonínsku se kolona zásadně zmenšila. Řidiči totiž v domnění, že si pomohou, odbočili na silnici vedoucí na Hodonín. Tam na ně ale čeká druhá vlna protestujících zemědělců, kteří jedou ze Strážnice na Břeclav.

9:45 - Soukromí zemědělci z okolí postavili šest traktorů se státními vlajkami, nápisy a velkým transparentem „Protest zemědělců" na odpočívadlo u známého motorestu před Vranovskou Vsí u silnice I/38. „Budeme tu stát podle plánu, tedy do jedenácti hodin. Dopravu nijak omezovat nebudeme. Někteří řidiči nás zdraví troubením, najdou se ale i takoví, kteří nám ukazuje zdvižený prostředníček," uvedli protestující. Doprava na hlavním tahu na Jihlavu je na Znojemsku nadále plynulá. Situaci v terénu sledují i dopravní policisté. Podle krajské mluvčí Petry Vedrové nemuseli zatím na Znojemsku řešit žádné problémy

9:44 - Zemědělci dokončili první okruh mezi kruhovým objezdem v brněnské Slatině a nedalekým obchodním domem Lidl. Jedou rychlostí asi patnáct kilometrů v hodině. Protesty v Brně se zatím oproti původním plánům omezily pouze na Hviezdoslavovu ulici a na kruhový objezd ve Slatině.

9:39 - Směrem k Tišnovu jede po I/43 řidič Petr Šmeral, který se zastavil na benzince v Krhově. „Protest zemědělců mně nevadí, fandím jim. Ať si někdo zkusí podnikat jako oni, když jim všichni hází klacky pod nohy. Já silnici I/43 objedu po okresních silnicích, stejně je to tudy často rychlejší než po hlavním tahu, kde jsou problémy s provozem i bez blokád," míní řidič.

9:38 - Zemědělská technika z Veselí nad Moravou a okolí už dorazila i do Bzence. Za několika traktory, které na místě jsou, už je několik kilometrů dlouhá fronta. Řidiči se tam musí obrnit trpělivostí, protože mohou jet maximálně na rychlost číslo dva. Zemědělci jedou směrem na Vlkoš, odkud se vydají na Žarošice.

9:37 - Pět traktorů postavili zemědělci z okolních podniků k silnici I/53 poblíž Lechovic na Znojemsku. Na technice visí transparent „Protest zemědělců" a vlaje státní vlajka. V souladu s rozhodnutím regionální agrární komory stojí stroje mimo vozovku a nijak nebrání plynulému provozu.

9:36 - V Bučovicích na Vyškovsku jedou zemědělci po silnici I/50 ve směru na Slavkov u Brna. Zhruba deset traktorů a nákladních aut se pohybuje rychlostí asi dvacet kilometrů za hodinu, za nimi se tvoří kolona v délce asi tří kilometrů. Kolona dorazila i do Tučap. Na celé silnici z Vyškova do Rousínova nejsou zatím vidět žádní policisté, dopravu brzdí necelá dvacítka traktorů s vleky. Mnoho řidičů se je přesto snaží předjet, vznikají tak kolizní situace.

9:34 - Policisté zemědělské stroje na silnici I/43 provází na motorkách i v autech. V kopcích a na rovnějších úsecích silnice kolonu vždycky zastaví a nechají auta projet. Protože aut nejezdí moc, tak se v obou směrech za sebe naskládá vždycky pár desítek aut.

9:31 - Na příjezdu od brněnské Líšně se začíná tvořit kolona. Jednomu z řidičů přímo na kruhovém objezdu vyvřela voda z chladiče. Zvládl ale odjet. Vzniká asi dvě stě metrů dlouhá kolona ve směru na Vyškov.

9:30 - Traktory poprvé projely kruhovým objezdem v brněnské Slatině. Někteří řidiči v protisměru na zemědělce mávají, jiní ukazují neslušné posunky. Většina si jich ale nevšímá. Protestující v Brně projeli slatinský kruhový objezd a pokračují Hviezdoslavovou ulicí. Policisté odklánějí dopravu do ulice Řípské.

9:27 - Nad situací na silnicích dohlížejí na Hodonínsku dopravní policisté. Podle mluvčího hodonínských policistů Petra Zámečníka hlídky situaci monitorují a případné problémy budou řešit na místě. „Pokud někde vznikne problém, budou řidiče směrovat na objízdné trasy. Samozřejmě ale sledují i dopravní přestupky řidičů zemědělské techniky, které budou na místě řešit," sdělil Zámečník s tím, že u Petrova už hlídky hlásí patnáct projíždějících traktorů, za kterými se tvoří kolony automobilů. Celý had se pohybuje směrem na Hodonín.

9:25 - Od Bořitova směrem na Letovice pomalu jedou traktory s návěsy, na kterých jsou cedule s nápisy protestní akce agrární komory za zelenou naftu a tiché víno. Řidič šedého auta, který právě minul kolonu, protestujícím hrozil výraznými posunky.

9:21 - Kolona traktorů v Brně - Slatině se dala do pohybu. Na zdejší kruhový objezd vyjel první stroj.

9:20 - Kolona traktorů už se blíží od Vyškova po silnici na Rousínov k dalším zemědělcům čekajícím u hotelu Allvet. "Když nebudeme nic dělat, tak se nic nezmění, takže si myslím, že nemáme moc na vybranou. Doufáme, že to pomůže, ale jestli to tak skutečně dopadne, to je ve hvězdách," podotkl jeden z čekajících zemědělců z Drnovic.

9:17 - Podle předsedy představenstva Okresní agrární komory Blansko Kamila Vystavěla se na Blanensku k protestu připojilo pětatřicet strojů. Ty silnici I/43 blokují na šesti různých místech. Dvě skupiny strojů vyjely z Letovic, dvě z Bořitova, další z Lysic a ze Sebranic. Kolonu zemědělských strojů, která vyjela od Lysic, policisté v kopci u Krhova stopli a umožňují autům projet.

9:15 - Jen pár minut stačilo k tomu, aby se u Strážnice na Hodonínsku utvořila kolona, která zablokovala silnici I/55 směrem ze Strážnice na Břeclav. Zemědělci vyrazili od Strážnické brány. Kolona vede až k obci Petrov. Řidiči, kteří se jí chtějí vyhnout, tak musí volit objízdné trasy.

9:12 - Zemědělci by měli dorazit na kruhový objezd v brněnské Slatině asi za pět minut. Kolonu tvoří přibližně pětadvacet vozů, jsou mezi nimi i osobní auta. Dopravní komplikace se ale zatím neprojevily. Na protest zde dohlíží dvě policejní hlídky.

9:10 - Přesně v devět hodin vyjely tři traktory s návěsy například ze Zepa Bořitov směrem na Letovice na Blanensku. Doprovází je policisté. Pokud bude kolona už příliš dlouhá, tak ji podle sdělení jednoho z nich zastaví a umožní autům projet.  Provoz je zatím minimální.

9:00 - Traktory a nákladní auta z Tvarožné právě vyjely

8:59 - Na Hodonínsku je zatím klid. Hlavní tah z Břeclavi na Strážnici, kudy mají traktory nespokojených zemědělců jet, zatím zažívá normální každodenní provoz. Redaktor Hodonínského deníku zatím nepotkal traktory ani ve Strážnici, kde je výchozí místo protestní akce. Do Strážnice se tak zemědělci sjedou pravděpodobně po méně frekventovaných cestách.

8:58 - Na protesty se chystají také zemědělci z Tvarožné na Brněnsku. Na asi dvacítku traktorů a nákladních aut vyvěšují české vlajky a nápisy "protest zemědělců". "Před devátou hodinou vyrazíme na kruhový objezd v brněnské Slatině. Budeme pomalu projíždět po Hviezdoslavově ulici," sdělil Aleš Holas z Okresní agrární komory Brno - město a Brno - venkov. Podle jednoho ze účastníků protestu možná blokáda skončí už v deset hodin.

8:55 - Na polní cestě u kasárenské křižovatky silnice I/53 nad Znojmem zastavují zemědělci postupně pět traktorů. Na dvou vlají státní vlajky. Zemědělci stroje seřadili vedle sebe asi padesát metrů od silnice, provoz proto nijak neomezují. Provoz na hlavním tahu na Moravské Budějovice a Jihlavu je u Znojma zatím naprosto plynulý.

8:54 - Zemědělci se scházejí v Rakvicích. Kromě traktorů přijeli i s dodávkami už ve čtvrt na devět ráno. Přijeli z Valtic, Kobylí, Moravského Žižkova, Sedlece. Lepí si papíry s protestem na skla traktorů. Na místě jsou dvě policejní auta. Budou uvolňovat křižovatky.

8:53 - Zemědělci se na protesty chystají také v Rostěnicích na Vyškovsku. "Určitě se zúčastníme, pošleme několik strojů a vyrazíme směrem na Rousínov," řekl agronom Zemědělského družstva Rostěnice Pavel Šlimar. Momentálně čekají na trase z Vyškova do Tučap, aby se připojili ke kolegům, kteří vyjeli z Pustiměře.

8:48 - Před půl devátou neměly policejní hlídky hlášený žádný provoz strojů na silničním tahu I/43 na území Blanenska. „Na místa, odkud budeme vyjíždět, se přemisťujeme po okresních silnicích. S blokádou začneme až v devět hodin," uvedl Libor Dvořák z Agrospolu Knínice. Z tohoto družstva budou silnici I/43 pomalou jízdou blokovat dva traktory, které vyjedou z Letovic.

8:43 - Na dálnici D1 z Vyškova do Brna i na okresní silnici z Pustiměře do Rousínova, kde byly protesty zemědělců nahlášené, je zatím klid a obě trasy jsou plně průjezdné. Před několika minutami však z Pustiměře vyrazilo asi dvacet traktorů, které se vydávají směrem na Vyškov.

Autor: Petra Kozlanská

Nahravá se anketa
23.5.2012 VSTUP DO DISKUSE 47
SDÍLEJ:

SERVIS

Řemeslné práce - Řemeslné práce Svářeč 20 000 Kč Svářeči svářeč, zámečník. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Pružná pracovní doba, úvazek: . Mzda min. 20000 kč, mzda max. 24000 kč. Volných pracovních míst: 2. Poznámka: Pracoviště: U Cihelny 1310, 696 62 Strážnice. Svářečský průkaz metodou TIG + výhodou CO2, řidičský průkaz. Trvalý pracovní poměr. Kontakt na tel. 601 332 218, na mail: orsakova@mkms.cz. Pracoviště: Mkms s.r.o. - provozovna, U Cihelny, č.p. 1310, 696 62 Strážnice. Informace: Dagmar Orsáková, +420 601 332 218. Řemeslné práce - Řemeslné práce Ostatní řemeslní pracovníci a 14 500 Kč Střihači textilu, kůží a podobných materiálů střihač/ka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14500 kč, mzda max. 15500 kč. Volných pracovních míst: 4. Poznámka: Pracoviště: náměstí Míru 199, 696 42 Vracov. Ohled na cestovné, prémie k základnímu platu (500 - 1500 Kč) dle výkonu, benefity zdravotní. VŘ dne 21.9.2018 od 9:00 do 11:00 hod.. Pracoviště: Odex spol. s r.o., náměstí Míru, č.p. 199, 696 42 Vracov. Informace: Martin Lejsal, +420 724 828 888. Výroba - Výroba Obsluha strojů 13 500 Kč Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobků. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Pracoviště: Zámecká 125/125, 695 05 Milotice. Pracovní doba od 6:00 do 14:00 hod, od 14:00 do 22:00 hod, od 22:00 do 6:00 hod. Vhodný zdravotní stav. Obsluha ostatních strojů a zařízení na výrobu, zpracování, uchování potravin a příbuzných výrobů. VŘ dne 20.9.2018 od 11:00 do 11:30 hod.. Pracoviště: Ttt-neres s.r.o. - lef spol. s.r.o., Zámecká, č.p. 125, 696 05 Milotice u Kyjova. Informace: Sedlař, +420 775 404 104. Doprava a logistika - Doprava a logistika Řidič nákladního automobilu 13 400 Kč Řidiči nákladních automobilů, tahačů a speciálních vozidel. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 13400 kč, mzda max. 43000 kč. Volných pracovních míst: 38. Poznámka: Pracoviště: Brněnská 3883/48, 695 01 Hodonín. Náplň práce: řízení nákladního vozidla, přeprava zboží, vedení záznamů a dokladů o provozu nákladního vozidla a o činnosti řidiče, ukládání a zajištění nákladu na vozidle, kontrola vykládky vozidla, předávání doprovodných dokumentů. Trasy: ČR + EU. Požadavky: ŘP sk. C + E. Průměrný výdělek 37-43 000 Kč. Jižní výhody pro zaměstnance a rodinné příslušníky - autobusy v rámci IDS JMK zdarma. Příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli při výkonu povolání, slevy na odběr veškerého zboží a PHL na našich čerpacích stanicích, příspěvek dětem na zimní nebo letní rekreaci, zvýhodněné úvěry, produkty a služby Komerční banky, ČSOB nebo UniCredit Bank, zvýhodněné volání a služby se zaměstnaneckým programem T-mobile nebo O2 Family. Kontakt na tel. 602 613 386 Po-Pá od 9:00 do 13:00 hod, osobně vždy v pondělí a středu od 10:00 do 15:00 hod se hlásit u pana Kolmaše.. Pracoviště: Čsad hodonín a.s., Brněnská, č.p. 3883, 695 01 Hodonín 1. Informace: Jitka Barinková, +420 602 613 386.

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Marek Daniel svou poutí vzdá hold Kometě a pomůže dětskému hospicu.

Z Třince do Brna. Pěšky. 250 kilometrů dlouhým výšlapem podpoří dětský hospic

Ke srážce osobního auta a motocyklu spěchali ve středu před sedmou hodinou večerní záchranáři do Žádovic.
AKTUALIZOVÁNO
4

Předjížděl přes zákaz kolonu aut. Motorkář i spolujezdec jsou po nehodě zranění

Stovky závodníků. Řidiči u Břeclavi ignorují radar

Břeclav – Tempem 127 kilometrů za hodinu se řítil řidič po silnici I/55 u Břeclavi. Rychlost je tam přitom omezená na sedmdesátku. A nebyl to zdaleka jediný hříšník.

Úpravy silnic? Zbytečné, vadí řidičům

Jižní Morava - Těžká zranění, smrtelné nehody. Častá příčina? Rychlá jízda a riskantní předjíždění. Na silnici I/43 na Blanensku v lokalitě Černohorský les je pro motoristy mezi tamními odpočívadly jedno z nejrizikovějších míst. Silničáři tam nedávno udělali nové značení. Na úzké silnici je nově v celém úseku plná čára. Zmizelo tak jedno z mála míst, kde se dá na pětadvacetikilometrovém úseku mezi Lipůvkou a Letovicemi předjíždět. Někteří řidiči si myslí, že je to zbytečné. Podobných míst je v kraji víc.

Popeláři nezvládli zatáčku. Auto převrátili na střechu

Nechvalín /FOTOGALERIE/ – Na silnici mezi Nechvalínem a Lovčicemi havaroval v úterý po třinácté hodině popelářský vůz. Mnohatunový kolos skončil v příkopě převrácený na střechu.

Bikrosová dráha místo odpadků a zloděj, co se s okradeným hádá: videa dne

Podívejte se na krátký sestřih toho nejzajímavějšího, co zaznamenali redaktoři Deníku v úterý 18. září 2018.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT