Dětem v družině ráda vymýšlela příběhy, které poté dotvářely podle své fantazie. Jednou napsala větu: Byla jedna jeskyně…, a dala ji dětem k dokončení. „George sršel fantazií, o které si dospělí mohou nechat jen zdát. A vymyslel skřítka Bambulína. S dětmi jsme vždy netrpělivě čekaly na jeho další příběh,“ vypráví jednatřicetiletá žena. O pár let později vzniklo z pohádek hudební cédéčko O skřítkovi Bambulínovi aneb Písničky a povídky z jeskyně.

Příběhy o skřítkovi jsou laskavé a bezstarostné. „V tom je to kouzlo. Písničky si děti mohou zpívat i doma. Každá je proložená povídkami, které čte herec Robert Mikluš,“ prozrazuje učitelka.

Návod na vytvoření vlastního skřítka je součástí každého alba. Autorem je umělecký grafik Vojtěch Pálka. „Chceme, aby Bambulín ožil nejen v rádiích, ale aby v dětech podpořil touhu tvořit,“ přibližuje žena.

Písničky na cédéčku zpívají malé děti. K nápadu dospěla se švagrem Tomášem Pálkou, který je hudebním skladatelem. Říkal jí totiž, že je málo hudby pro děti, která by jim pomáhala v rozvoji fantazie. „Chtěl s manželkou vydat cédéčko pro děti, u něhož se budou moci doprovázet na hudební nástroje a zároveň se nechat unést na vlnách nějakého příběhu,“ vysvětluje Pálková, kterou okamžitě napadl Bambulín.

George nyní navštěvuje devátou třídu základní školy. „Jsem s ním i s jeho mámou stále v kontaktu,“ usmívá se učitelka.