Zlodějku přistihl jednatel společnost a vyzval ji, aby vyčkala příjezdu policistů. Ochránci zákona dorazili na místo během chvilky, scházející peníze ale nenašli. „Žena tvrdila, že nic nevzala. Při prvním pohledu u ní nebyly žádné peníze nalezeny. Proto hlídka provedla kontrolu místnosti a samotných prostor, kde se podezřelá pohybovala. I tato kontrola dopadla negativně, finanční hotovost se nenašla,“ konstatovala Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Prohlídka a přiznání

Zadrženou ženu si převzala policistka z oddělení v Ostravě-Vítkovicích, která u ní měla provést osobní prohlídku. „Při samotné osobní prohlídce nakonec policistce sdělila, že odcizené peníze má ukryté ve vagině. Stihla si je tam schovat před příjezdem policistů,“ dodala Michalíková. Během vyšetřování se ukázalo, že uklízečka kradla ve firmě delší dobu.

Jako straka

Když se začaly ztrácet peníze a různé cenné věci, obrátili se zástupci firmy na policii. Vzhledem k tomu, že do vnitřních prostor budovy neměl nikdo zvenčí přístup, zúžilo se pátrání na zaměstnance dané společnosti a externí úklidovou službu.

„Díky kamerovému záznamu vyšlo najevo, že krádeže má mít na svědomí žena, která byla zaměstnána jako uklízečka,“ řekla Michalíková s tím, že dotyčná naposledy vzala z peněženky šest tisíc korun, které si po odhalení schovala do vaginy.

Až tři roky vězení

Čelí obvinění z krádeže. Jelikož v minulosti měla problémy kvůli majetkovým deliktům, hrozí jí nyní až tři roky vězení.

„Doporučujeme lidem, aby na své věci byli obezřetní. V případě, že opouští například místnost či kancelář, měli by si cenné věci pokud možno uzamknout nebo vzít s sebou,“ uzavřela Michalíková.