To je i případ více než šestitisícových Dubňan an Hodonínsku, kde zhruba čtyřicetileté koupaliště prochází generálními opravami. „Mrzí mě, že je zavřené, chodíval jsem sem totiž poměrně často. Snad se rekonstrukce nakonec povede a až se znovu koupaliště otevře, tak se všem budoucím návštěvníkům koupání zpříjemní. Zatím se pojedu se podívat na koupaliště do Koryčan nebo někam jinam,“ svěřil se Marek Pluháček.

Kvůli plánované modernizaci je letos zavřené i hlavní koupaliště v Kyjově. „Momentálně čekáme na uplynutí lhůty pro vyjádření ostatních účastníků výběrové řízení,“ sdělil mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil s tím, že teprve pak může začít demolice stávajících objektů a další práce na rekonstrukci venkovního areálu.

Ten by Kyjovští chtěli otevřít v příští sezoně. „V současnosti je v provoz koupací biotop v Bohuslavicích,“ připomněl mluvčí plovárnu v místní části s kapacitou zhruba čtyř set lidí denně.

Už druhou sezonu se návštěvníci nedostanou na koupaliště v Moravském Písku. Vedení dvoutisícové obce sice plánuje modernizaci za patnáct milionů korun, pro zavření se však přiklonilo zejména kvůli protikoronavirovým opatřením. „Přípravu na sezonu začínáme už na jaře a stojí nás zhruba 350 tisíc korun. Za nejistých podmínek, co se týká především omezení kapacity koupaliště, raději tyto peníze ušetříme a investujeme je do opravy hřbitova a smuteční síně,“ vysvětlil starosta Moravského Písku Leoš Filípek s tím, že pro rozsáhlejší opravy plovárny si zatím počkají na vhodný dotační titul.

Naopak konečně se dočkali modernizace koupaliště ve Křtinách na Blanensku. Návštěvníkům otevřeli brány právě tento týden. S opravou zázemí, parkovištěm a chatkami v kempu šlo pro městys o investice kolem třiceti milionů korun. „Křtiny a okolí jsou pro turisty atraktivní. My je k nám chceme přilákat a udržet,“ dodal pro Deník křtinský starosta František Novotný.

Bez sezony 2021

- Koupaliště Dubňany (nejbližší otevřené: v Hodoníně).
- Koupaliště Kyjov (nejbližší otevřené: biotop Bohuslavice a koupaliště Vracov).
- Koupaliště Moravský Písek (nejbližší otevřené: ve Veselí nad Moravou).