Začít chtěli přitom Velkopavlovičtí letos na podzim či po novém roce. „Jsme ve fázi projektové přípravy. Původně jsme mysleli, že to stihneme, ale nemáme stavební povolení a není ani dokončená projektová dokumentace. Kdy začneme se stavbou, by proto bylo věštěním z křišťálové koule,“ pokrčil rameny starosta města Jiří Otřel.

Multifunkční budova, která měla podle původních plánů vyjít na asi sedmdesát milionů korun, má být třípodlažním objektem s mírně zešikmenou plochou střechou. Zázemí tady najde infocentrum, kavárna, knihovna či základní umělecká škola.

Fotky biocentra Záblatská z května letošního roku.
Velké Pavlovice: Patnáctihektarové biocentrum Záblatská je hotové

Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Klikněte a podívejte se, kde všude jsme už byli a co zajímavého jsme tam zjistili.Zdroj: DeníkNová moderní budova nahradí v Hlavní ulici ve Velkých Pavlovicích zchátralé kino z let 1928 až 1930, které tamní na počátku loňského roku nechali zbořit.

Velkopavlovičtí mají již od loňska k dispozici i zpracovanou architektonickou studii s vizualizacemi. Budova je plánovaná třípodlažní. V podzemí se bude nacházet parkoviště s kolárnou a možností nabíjení kol. „Podzemní patro určeno pro parkování, sklady a technické zázemí objektu převážně pro knihovnu a infocentrum,“ stojí v projektu architekta Jana Tesaře, který je autorem studie.

V prvním patře je umístěný hlavní vstup s velkou společnou halou. Dále knihovna s menším víceúčelovým sálem pro autorská čtení, přednášky či setkávání, infocentrum a kavárna. „Ve druhé patře je pak navržena základní umělecká škola, foyer a velký multifunkční sál pro 108 sedících diváků,“ popsal architekt Tesař.

Ilustrační foto.
Velké Pavlovice: areál technických služeb je hotový

Samozřejmostí části věnované škole má být jeviště, baletní sál, devět učeben a sborovna pro patnáct až šestnáct učitelů.

Projekt se líbí i Evě Prokešové, která se do Velkých Pavlovic přivdala. „Myslím, že zuška i knihovna si zaslouží nové prostory. Naše městečko si zaslouží nové kulturní centrum. Zatím jsem neměla možnost vidět, jak to bude celé naplánované, ale věřím, že se našim radním podaří vytvořit místo pro potěšení duše,“ řekla před časem.