Němce pizza velikosti XXL zaměstnala na devět minut a čtyři vteřiny. „Měl jsem jíst trošku jinak. Okraje pizzy jsem si nechal až na konec. To byla možná chyba. Jsou tvrdší a hůř se polykají. Ale jsem rád, že jsem to stihl do deseti minut. To je slušný výkon,“ řekl jedlík, který porce průběžně zapíjel dvěma hrnky vody.

Majitel podniku v boskovické ulici Zborovecká Mohamed Ali tipoval, že Němec obří pizzu spořádá v čase kolem deseti minut. Odhad mu vyšel. „Chtěl upéct sýrovou s feferonkami. Hodně pálivou. Já bych ji celou určitě nesnědl. Možná půlku, ale to bych musel mít moc velký hlad. Na podobnou velikost si k nám chodí celé rodiny, ale teď je to kvůli kovidu špatné. Máme okénko, ale lidí moc nechodí. Už aby se to zlepšilo,“ řekl podnikatel.

Hráči malé kopané z klubu Celtic Újezd u Boskovic nafotili charitativní kalendář.
Morava je krásná zem: fotbalisté Újezdu u Boskovic se fotili v krojích

Podle Němce, který soutěže jedlíků obráží dlouhodobě po celé republice, je teď dlouhé měsíce kvůli epidemii koronaviru prakticky bez závodního zápřahu. Na sobotní výkon se ale nějak speciálně nepřipravoval. „Na snídani jsem si dal chleba se syrečky a cibulí. Jinak jím normálně. V poslední době navíc zdravě. Zhubl jsem a víc se hýbu. Měl jsem devětaosmdesát kilo a teď mám čtyřiasedmdesát,“ poznamenal.

Nejsmrdutější jídlo světa

V poslední době, jak ubylo gastronomických akcí, se soustředí na extrémní výkony. A čeká na pořádnou výzvu od pořadatelů. Letos chce opět sníst nejsmrdutější jídlo světa. Švédskou specialitu ze zkvašeného rybího masa. Surströmming. „Je to vyrobené ze sleďů, kteří velmi dlouho kvasí. Jako jediný na světě jsem snědl celou konzervu i s kostmi a nálevem. Letos to chci zopakovat,“ uvedl Němec.

Z lednické zámku k minaretu lodí a zpátky po břehu.
Mezi minaretem a zámkem: Marie Luisa pluje na Dyji v lednickém parku, podívejte

Loni v lednu mu pořadatelé na brněnském výstavišti při festivalu Go to FoodPark naservírovali menu složené ze tří smradlavých specialit. Hákarl, surströmming a durian. Islandského nakládaného žraloka jedl Němec poprvé a za minutu bylo hotovo, zkvašené rybí maso mu zabralo jen půldruhé minuty a plod tropického durianu v něm zmizel za dvě minuty. Na pódiu a v blízkém okolí po pár minutách zůstal jen silný zápach. A jak Němcovi chutnalo? „Hákarl je vražedná kombinace močovinou páchnoucího nakládaného zkvašeného žraločího masa. Chuť šla, ale zápach byl šílený. Surströmming zase smrděl jako zkažené přesolené maso, chuťově byl fakt hrozný a okamžitě se vám chce zvracet, přesto jsem slupl celou plechovku a navrch vysál i lák. Durian taky smrděl, ale byl aspoň sladký,“ popsal tehdy voňavé menu jedlík.

Jeho další metou je účast na soutěži v pojídaní hot dogů v americkém Las Vegas. Když Němec nezávodí, nejraději si pochutná na haluškách s brynzou a slaninou nebo na tlačence.