Poprask však informace mezi Vrbickými nespustila. Spíše naopak. „Není to nic, čím bychom se snad chtěli chlubit. Koupit sklípek si může každý. Jedna část lidí je ráda, že zde hokejisté jsou, jiná méně,“ řekl vrbický starosta Tomáš Bílek.

Žádnou výjimkou nejsou slavná jména v Mikulově. „Všeobecně se ví, že zde žije zpěvák David Koller. Toho už ale vlastně považujeme za svého. V hotelu Tanzberg pak vaří populární Marcel Ihnačák. Pokud vím, sklípek tady má i moderátor a publicista Radek John,“ zamyslel se mikulovský starosta Rostislav Koštial.

Kuchař Marcel Ihnačák.
Vlastní značka vína? Beru to jako výzvu, říká kuchař Ihnačák

Právě kuchař Ihnačák se netají tím, že si Mikulov zamiloval. "Když jsem sháněl bydlení pro rodinu, nic mě tak neoslovilo jako Mikulov. Když jsem tam přišel poprvé, byla to láska na první pohled," vyznal se před časem Deníku kuchař, který s rodinou zakotvil v nedaleké obci Sedlec.

Podobně mluvil před lety také zpěvák Koller, když se do Mikulova čerstvě přestěhoval. „Mikulov je pěkný. Jsou tady prima lidi, máme tu už pár dobrých známých. Ráz města je takový jižní, až italský. Je to tady zvláštní,“ řekl tehdy Koller.

Téměř dvacítka nadšenců se sešla na bývalém vojenském cvičiště v Mikulově, aby tam společně vysázeli zakoupené stromy a dali základ nové aleji. Nechyběl mezi nimi ani hudebník David Koller, který se ve městě usadil.
Nadšenci i s Davidem Kollerem zasadili stromy. Chtějí vytvořit kilometrovou alej

Řada osobností se však na Mikulovsko a do Lednicko-valtického areálu především pravidelně vrací. Za vínem, sluncem a milými lidmi. „K nám do Mikulova jezdí rád známý grafický designér Aleš Najbrt nebo oceňovaný režisér a můj kamarád Jan Hřebejk,“ potvrdil starosta Koštial.

I díky častým návštěvám se ze stálých návštěvníků nezřídka stávají přátelé. Své o tom vědí i v lednickém vinařství Annovino. „Do valtického podzemí k nám pravidelně jezdí i s rodinou herec a moderátor Jan Čenský. Kmotrem vinařství je potom zpěvák Marian Vojtko. Jsme rádi, že se s nimi pravidelně můžeme potkávat a že jim naše víno chutná,“ sdělil jeden z majitelů Annovina Roman Žďárský.

Na čtvrtém ročníku borytobraní na Pálavě pomáhalo na 230 dobrovolníků.
Stovky dobrovolníků bojovaly na Pálavě s borytem

Také Znojemsko se stalo oblíbenou a vyhledávanou lokalitou. Často a rád sem mířil například herec a moderátor Jan Vala, který je známý z filmu Jáchyme, hoď ho do stroje. Podle technologa valtického Vinařství Obelisk Filipa Lutzkého nejde o nic překvapivého. „Víno je všeobecně vnímané jako něco noblesního, vkusného. Většina vinařů na jižní Moravě si tak zvaně adoptuje nějakou osobnost, která se k ní ráda a často vrací. Ačkoli je Vinařství Obelisk poměrně mladé, i k nám už zavítala řada známých tváří. Nedávno to byla například manželka zpěváka Tomáše Kluse Tamara, která dorazila i s přítelkyněmi. Víkend u nás pak strávil i hokejista Alexander Salák,“ prozradil Lutzký.