V pátek o tom informoval jejich mluvčí Pavel Šváb. „Celkem šest osob zadržela začátkem října zásahová jednotka, následovaly domovní prohlídky a prohlídky nebytových prostor. Kromě dvou varen a dalších zajištěných věcí bude zlikvidováno i sedmadvacet kilo sušiny konopí,“ sdělil mluvčí Šváb.

Kriminalisté podle něj při vyšetřování zjistili, že v době, kdy byly nedostupné léky potřebné k výrobě pervitinu, gang objížděl vesnice v jihomoravském příhraničí. V obcích na Břeclavsku a Znojemsku hledali místa, kde někdo pěstuje konopí. Za tmy se tam pak členové skupiny vrátili, aby rostliny na zahradách či polích ukradli.

„Mimo to užíval jeden ze stíhaných auto Mitsubishi Pajero, ve kterém vozil plynovou pistoli i mačetu,“ upozornil policejní mluvčí

Ukázalo se, že auto je kradené a majitel o něj přišel v Rakousku. Obvinění z trestného činu si zatím vyslechli čtyři zadržení. „Role dalších se ještě upřesňují, případ je i nadále v šetření. Zajištěno bylo i sedmdesát gramů pervitinu,“ dodal Šváb.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Polož to! Opilý muž u nádraží mával puškou, měl přes dvě promile

S namířenou pistolí zasáhli v noci na středu strážníci proti muži, který v Brně seděl u vstupu do podchodu v Nádražní ulici. Měl u sebe pušku. | Video: MP Brno