Jak dodal, právě začínající sezona mu ještě nabídne možnost kouření u piva na zahrádkách hospod. „Ale v zimě? Vůbec netuším, jak to dopadne,“ dodal Binder.

Nový zákon přijímá s obojakými pocity majitel jedné z nejznámějších znojemských pivnic Bristol Oldřich Míša. „Řada lidí k nám chodí na pivo, jenže jen v době, kdy máme otevřenou zahrádku. Když sezona skončí, říkají nám: je to škoda, máte dobré pivo a fajn personál, ale máte tady strašně nahuleno. Takže věřím, že budou chodit pivaři i v zimě, když se uvnitř kouřit nebude,“ řekl Míša.

Vedení známé Restaurace U Tlustých ve Valticích problém neřeší. „Uvnitř se nekouří ani nyní. Jen na zahrádkách. Takže pro nás se nic nemění. Jen zákonodárce měl podle mne víc rozlišovat mezi pivnicí a restaurací, kde se vaří. Sám jsem kuřák a ke skleničce či kávě si rád zapálím. Podle mého názoru si toto měli řešit sami podnikatelé vytvořením nekuřáckého prostoru či zákazem a ne zákon,“ konstatoval manažer restaurace Petr Hýbl.

V hodonínském Minipivovaru Kunc se zákazu obávají. „Sice máme velkou zahrádku, ale jak to bude v zimě, to zatím sami nevíme. Naši štamgasti jsou kvůli tomu pořádně naštvaní,“ sdělil vrchní číšník podniku Lukáš Vávra.

Provozovatelé restaurací se v souvislosti s přípravou na novou úpravu potýkají také se spoustou praktických potíží. „Hlavně ve městech mohou mít majitelé problém s vyhrazením místa pro kuřáky před provozovnami,“ naznačil prezident Asociace hotelů a restaurací Václav Stárek s tím, že si možná budou muset od měst prostory na chodnících pronajmout.