Hlíva je výborná podušená na másle, ucho jidášovo do salátů a penízovka do polévek. „Posledně jmenovaná houba je odolná, snese i teploty hluboko pod nulou a navíc je zdrojem glukanů, které jsou součástí přípravků na posílení imunity prodávaných v lékárnách,“ prozradil Němec.

Penízovka tak může přispět k odolnosti lidského organismu například při chřipkových epidemiích. „Roste v trsech na kmenech tlejících listnatých stromů a její žlutohnědé kloboučky připomínají mince,“ upozornil Němec. Společně s ostatními houbaři již čeká na březen, kdy začnou růst jarní druhy hub.


O tom, že houbařská sezona nemusí být omezená pouze na léto a podzim, ví Lenka Coufalová. „Houby máme rádi s manželem, děti je moc nemusí. Ale baví je chodit s námi po lese, hledat a sbírat je. Procházka najednou dostává smysl a děti se nenudí,“ pochvalovala si Coufalová.

Hlíva ústřičná
Roste na odumřelých kmenech listnatých stromů. Její plodnice připomínají ústřice a odtud je odvozeno její jméno. Má příjemnou houbovou vůni a nasládlou chuť. Výborná je podušená na másle.

Penízovka sametonohá
Roste v trsech na kmenech tlejících listnatých stromů. Její žlutohnědé kloboučky připomínají mince, odtud je odvozeno její jméno.
Je odolná, vydrží i teploty hluboko pod nulou. Její chuť a vůně jsou příjemné, typicky houbové. Kloboučky se hodí do polévek. Penízovka je zdrojem glukanů, tedy látek, které se prodávají v lékárnách v přípravcích na zvýšení imunity.

Boltcovitka ucho jidášovo
Vyskytuje se na mrtvém dřevě bezu a dalších listnatých dřevin. Plodnice připomínají uši, odtud se vzalo také její jméno. Roste prakticky po celý rok. Nemá výraznou vůni ani chuť. Hodí se nejlépe do salátů.