„Představte si, že patnáct let na něčem pracujete, o něco se snažíte a bojujete s předsudky nebo závistí. Vše přečkáte, posouváte se do nějakého stádia a najednou v jeden den je všemu konec. Člověk může mít rezervu prostředků i na měsíce, ale pokud investujete dál alespoň do nějaké tvůrčí práce, kterou nechcete zastavit a k tomu živíte rodinu, tak potřebujete jinou činností, která vše ekonomicky zajistí,“ vypráví umělec.

Za svou novou práci je rodák z Bučovic vděčný svým dobrým přátelům. „Loni v listopadu jsem shodou náhod s jedním z nich telefonoval, když mi nabídl uplatnění v jeho společnosti. Ta se na Slovensku, v Čechách i na Moravě zabývá realizací drážních staveb, stavbou hal a podobně. Při této příležitosti jsem poznal skvělé lidi, kteří jsou naprosto odevzdaní své práci,“ popisuje.

Při plnění svých nových pracovních povinností se pohybuje po celém tuzemsku. „Mám však zároveň čas také na moderování večerů na vlnách rádia Jih, kde působím již několik let. Neskutečně si vážím této příležitosti a snažím se, abych zůstal stále užitečný. Uplynulý rok mi jen dokázal, že přátelé jsou v životě nesmírně důležití,“ uznává Bouda.

Martin Vlček.
Na turnaji jsem šermoval i s Mexičanem, říká Vlček

Za loňsko s kolegy ze skupiny spolupracoval na vystoupeních v podstatě jen půl roku. „Těch několik měsíců, co jsme mohli fungovat, nám však řadu akcí kvůli vládním opatřením zrušili, zatímco další skončily přeformátované nebo přeložené. V podstatě tak platí, že "normální" byly pouze měsíce leden, únor a zhruba polovina března. Řádově se jedná o stovky menších, větších i svým způsobem mimořádných příležitostí, se kterými jsme počítali také v zahraničí, ale přesný počet jsem neměl odvahu zjišťovat,“ bilancuje zpěvák.

Cítí přitom, že i po smrti Karla Gotta je mezi lidmi o jeho dílo stále velká poptávka. „Patřil vlastně celé Evropě a o dílo hvězdy takového formátu bude zájem celé věky. V naši zemi je představitelem generace, která formovala československou taneční hudbu. Pokud se nad tím zamyslíme, tak se jedná o tak obrovské množství mimořádných písní, že kdybychom na ně zapomněli, znamenalo by to zapomenout na původní československou tvorbu jako takovou,“ zdůrazňuje umělec.

Případné zrušení omezení však už nyní netrpělivě vyhlíží. Plánuje návrat k vystupování, jakmile to bude možné. „Přeji si to a neskutečně se na ten okamžik těším. Vlastně ani nepřemýšlím nad vším, o co nás epidemie připravila, protože bych se asi zbláznil. Chybí nám naše publikum a přátelé nejen z Česka, ale i ze Slovenska nebo Polska. To, že bych se k hudbě v nějaké podobě již nikdy nevrátil, si neumím představit,“ prozrazuje.

Miloslav Brtníček, ředitel základní školy, dlouholetý fotbalový funkcionář
Čtyři lásky a spousta životních zkušeností Miloslava Brtníčka z Vyškova

Podobně jako další umělci využívá i Bouda facebook, díky kterému je v každodenním kontaktu se svými přáteli a příznivci. Za sebou má už zkušenosti s online koncertem a spuštění nového webu skupiny. „Sdílíme vzpomínky na vše, co jsme zažili v uplynulých patnácti letech. Letošní rok je pro nás přitom zásadní, protože patnácté výročí vzniku formace Karel Gott revival Morava připadá na osmého března tohoto roku a doufám, že ho s přáteli oslavíme. V současné době připravujeme písně Karla Gotta v aranžích cimbálové muziky Hudci z Kyjova, které natáčíme a těšíme se, že je našim příznivcům předvedeme,“ dodává bučovický zpěvák Josef Bouda.

Skupina Karel Gott Revival Morava vznikla spojením Josefa Boudy a Radka Vernera jako pocta mimořádné hudební osobnosti Karla Gotta. Od té doby s ní slaví úspěch po celé republice. Bouda působí v Bučovicích také jako zastupitel.