Hodnotily trofeje ulovené v poslední sezoně. Už tradičně nejpočetnější zastoupení měla srnčí. Nechyběli ale ani jeleni, daňci, divoká prasata a nebo lebky lišek a jezevců. Na základě hodnocení myslivci udělují trofejím body, které pak rozhodují o tom, jestli získají bronzovou, stříbrnou či dokonce zlatou medaili.

Na vystavené soubory se pak mohou lidé přijít podívat 10. a 11. března do Mikulčic na Hodonínsku. Právě v tamním kulturním domě se přehlídka uskuteční. „Desátého března v pátek bude čistě pro děti, zdarma. Jak přijdou, někdo z nás se jich ujme. Dozví se například, proč se dělá myslivost, proč se musí lovit. Přednášky bývají tak dlouho, dokud děti baví,“ řekl předseda okresní myslivecké rady Radovan Mančík.

Pro veřejnost pokračuje přehlídka trofejí v sobotu. „V nabídce budou zvěřinové speciality, košt vína. Dále u příležitosti této přehlídky vyhlašujeme soutěž pro děti nazvanou Mé toulky za zvěří. V okrese se jí pravidelně účastní pět set a více dětí. Hodonínsko se po stránce množství obrázků řadí na první místo v republice,“ upozornil předseda Mančík. Děti se činí nejen množstvím obrázků, ale také v zisku ocenění. I v celonárodním kole dokázaly obsadit většinu předních pozic.

„Věřím, že jak laická, tak odborná veřejnost se má na co těšit. Výstavy u nás mají tradici,“ dodal Mančík. Její délku odhadl na více než šedesát let.