Připomněla, že po loňském úspěchu se do kalendáře již napevno vepsal festival jídla a řemesel To nejlepší z Moravy. „Představíme na něm moravské tradice,“ doplnila Oubělická.

Slavná památka letos nabízí také novinky v podobě textilních tapet nebo vzdělávacích a zábavných her nejen pro děti. Do výstavních prostor se zase vrátila putovní výstava exponátů sestavených z kostiček stavebnic LEGO®. Rodiče i děti si tam prohlédnou budovy, stroje i města. Součástí výstavy je dílnička, kde si něco poskládají dle vlastních představ.

Blanenský pochod Za sněženkou do krasu se v sobotu konal už po čtyřicáté. V novodobé historii dorazil rekordní počet účastníků.
Za sněženkou do krasu vyrazil rekordní počet turistů. S dětmi i psy

K dalším novinkám uvnitř zámku patří návrat vzácné kůže ledního medvěda do severního křídla po několikaleté přestávce, v podzemních prostorách je pak dále v provozu expozice Právo útrpné. V zámeckém parku návštěvníci absolvují poznávací hru odkrývající tajemství nově renovovaných soch, zatímco na infocentru si za symbolickou cenu zapůjčí pétanque nebo jiné sportovní potřeby.

Město Slavkov jako vlastník památky uplynulé roky investovalo do oprav a vylepšení. Například vstup do prohlídkových a koncertních sálů je díky výtahu bezbariérový. Dominantou parku je replika původního čínského altánu a postupně tady odborníci zrenovovali šestačtyřicet barokních soch.

Velikonoční zajíc v obří velikosti zdobí obec na Znojemsku
Velikonoční zajíc v obří velikosti zdobí obec na jižní Moravě

Přibyly desítky laviček a ve spodní části areálu vzniklo dětské hřiště. „Letos se chystáme opravit původní hrobku nejslavnějšího majitele zámku, kancléře čtyř habsburských císařů, Václava Antonína Kounice,“ přiblížil další plány slavkovský starosta Michal Boudný.

Při příležitosti otevření nové sezóny předal spolu s ředitelkou zámku ceny dětem ze základních a mateřských škol za jejich výtvarná díla.

TOP AKCE 2023:
29. 4. To nejlepší z Moravy
13. 5. Marek Ztracený
26. – 27. 5. Dny Slavkova
10. 6. Bezvafest – rodinný festival
24.6 Veteranfest
15. – 16. 7. Slavkov Open 2023 – Deep Purple, Hollywood Vampires
29.7. Den princezen a rytířů
1.8 – 9. 8. Letní filmový festival
11. 8. David Garett
12. 8. Slavkov žije – hudební festival (Pokáč)
8. 9. Kryštof a cimbálová muzika Grajcar
15. – 17. 9. Čokofest
23. 9. Václavský jarmark. Festival planet.
2. 12. Tenkrát ve Slavkově 1805, napoleonské akce

Fotovýlet do útrob Brněnské přehrady.
Odhalená Brněnská přehrada. Prohlédněte si místa, kam se běžně nedostanete

OTEVÍRACÍ DOBA ZÁMKU:
Od 25. března do 10. prosince vždy v čase 9.00 – 17.00.
Březen – květen: každý den kromě pondělí.
Červen – září: denně.
Září – říjen: každý den kromě pondělí.
Listopad – prosinec: sobota a neděle.