Stavba za sto osmdesát milionů korun oficiálně začala první březnové odpoledne položením základního kamene. Ředitel nemocnice Jiří Koliba chystanou novinku označil za stěžejní pro letošní a příští rok.

„Nejzásadnější informací je, že v novém pavilonu bude magnetická rezonance, která až dosud v Hodoníně chyběla. Naši pacienti tak za tímto typem vyšetření museli jezdit často do vzdálených zdravotnických zařízení včetně Brna, čímž se také prodlužovala čekací doba vyšetření,“ upozornil ředitel Koliba.

Komentovaná prohlídka botanickým skleníkem hodonínské nemocnice se vzácnými cykasy i dalšími exponáty ze všech koutů světa.
Tropický skleník v Hodoníně přitáhl dav lidí. Od jedovaté rostliny se drželi dál

Pavilon naváže na stávající ambulantní trakt. „Pro komfort pacientů vznikne místo centrálního příjmu, tedy recepce s čekárnou. Umístění současných ambulancí zobrazovacích metod bude po dokončení areálu na jednom místě, radiodiagnostické oddělení se přesune do nových prostor,“ oznámil ředitel.

V listopadu má být hotová část stavby pro magnetickou rezonanci. S její instalací vedení nemocnice a Jihomoravského kraje, pod nějž zařízení spadá, počítá v prosinci. „Moderní diagnostické metody jsou důležité pro chod nemocnice a poskytování kvalitní lékařské péče. Mám radost, že i díky tomuto projektu bude služba zajištěná napříč územím kraje. Nemocnici také poskytuje novou rozvojovou perspektivu,“ uvedl náměstek jihomoravského hejtmana Jiří Nantl.

Hodonín v improvizované sestavě a ve speciálních dresech porazil před nejvyšší návštěvou sezony vedoucí Znojmo.
Aukce dresů hokejistů vynesla více než 137 tisíc korun. Peníze míří do nemocnice

Mluvčí nemocnice Bohdana Kuzmová Křepinská v souvislosti se zahájením prací upozornila, že uvnitř areálu bude dočasně upravený provoz. „Prosíme, aby lidé sledovali značení a měli trpělivost a ohled. Je možné, že dojde i na částečné omezení parkovacích míst. Stavba i pohyb techniky může také zvýšit prašnost a hlučnost mezi budovami, proto i pacientům děkujeme za pochopení a trpělivost,“ vzkázala mluvčí.

Nový pavilon zobrazovacích metod postaví pracovníci sdružení firem brněnské IMOS a domácí Stavební firmy Plus. Mají na to 420 dnů. Stavba vyjde nemocnici na téměř 181 milionů korun. „Z toho investiční příspěvek od zřizovatele Jihomoravského kraje činí osmdesát milionů korun, třicet milionů pokryje úvěr, zbytek nemocnice doplatí z vlastních zdrojů,“ vypočítala mluvčí. Přístroj magnetické rezonance následně nemocnice pořídí z evropské dotace.