Podle šéfa hodonínských strážníků Jindřicha Vašíčka se novinka u silnic může objevit na podzim. „Na základě tohoto systému budou moci policisté sledovat auta při řešení trestné činnosti včetně pátrání po těch ukradených. Účinnost se prokázala například v roce 2016. Kamera tehdy výrazně pomohla na hranicích se Slovenskem v pátrání po autech značky Octavia, které se ve velkém ztrácely,“ připomněl Vašíček. Právě na stanici strážníků je kamerový velín, kde pracovníci u obrazovek pozorují, co se děje v ulicích.

Nehoda na železničním přejezdu. Ilustrační snímek
Rizikové přejezdy mají hlídat chytré kamery. Za jízdu na červenou bude pokuta

Součástí radními schválené žádosti je také snaha o pokračování dalších bezpečnostních opatření. Jedním z nich je práce asistentů prevence kriminality. „Ve městě působí již od roku 2014 a jejich náplní je zejména kontrola parků, nádraží, prostor před obchodními domy či dalších lokalit, kde se zdržují problémové osoby. Asistenti jsou vítanými posilami, které strážníkům pomáhají lépe monitorovat dění v těchto místech,“ informovala mluvčí hodonínské radnice Petra Kotásková.

Pokračovat má také role domovnice – preventistky, jež funguje od roku 2014. Jde o ženu dohlížející na pořádek ve starších městských bytových domech a v jejich okolí, v ulicích Pravoslava Veselého a Janáčkova. „Celkové náklady na výše uvedené projekty činí 1 248 000 korun. V případě kladného posouzení žádosti by mohla dotace pokrýt až 960 000 korun, přičemž podíl města by činil 288 000 korun,“ dodala mluvčí.