„Nejchutnější zelí měl Mira Kuchta z Vacenovic, rodák z východního Slovenska, z dědinky Remetské Hámre,“ informoval pořadatel klání Antonín Vrba. Podařilo se mu sehnat více než sto vzorků zelí, včetně toho červeného, od Otrokovic až po Podluží.

Vítězi Vrba předal velký keramický zelák přímo na dvorku Letochovy hospúdečky ve Vacenovicích. Druhé nejlepší zelí připravil Michal Valdes z Veselí nad Moravou, který je rodákem z Kuby. Pomyslnou bronzovou medaili získal Roman Škodík z Dubňan.

„I když jsem neútočil na žádný rekord, obešel jsem spoustu lidí a nakonec se podařilo představit 107 vzorků. Přesto podle návštěvníků byla jejich kvalita o něco slabší než v minulém roce. Nejlepší vzorky byly ale diametrálně rozdílné úrovně, také jejich bodové ohodnocení bylo výrazně vyšší,“ řekll Vrba, který letošní dvanáctý ročník poprvé zorganizoval v neděli.

A přesto, že je únor a panují mrazy, ochutnávka se uskutečnila venku. „Trošku mě zklamalo, že dorazilo málo domácích hostů. Dali by se napočítat na prstech jedné ruky. Přitom hrála také cimbálová muzika Kubíci i Jenda Grabec s Veselou heligonkou. Takový košt zelí nám na Slovácku mohou v jiných částech České republiky závidět,“ dodal pořadatel.