„V minulém týdnu se veřejné soutěže účastnilo celkem jedenáct zájemců,“ informovala Deník vedoucí oddělení přípravy investic Magdaléna Čajková.

Oproti červnové dražbě se sice snížil počet nabízených parcel z pěti na dvě, přibylo ale zájemců z devíti na jedenáct. Také vysoutěžené cifry se začaly přibližovat k cenám, které byly zájemci ochotní zaplatit před rokem, kdy příhozy znamenaly někdy až stoprocentní nárůst. V červnu se pak příhozy zastavily zhruba už v polovině.

„Registrujeme výrazné ochlazení poptávky,“ popsal tehdy obecný trend vedoucí makléř hodonínské společnosti Readymat Realitní Michal Poláček. Zřejmé bylo také to, že mladí kupci preferovali menší parcely.

Státní silničáři nyní zveřejnili nové video z průletu dronu, které přibližuje, jak stavba zhruba devítikilometrového úseku pokračuje.
VIDEO: Devět mostů vzniká na D55 u Moravského Písku. Podívejte na záběry z dronu

To potvrzoval i případ Hutníku, kdy se vysoutěžená částka pohybovala od 1 320 korun za metr čtvereční u velkých více než tisícimetrových parcel. A naopak cena u nejmenšího nabízeného pozemku o 743 metrech se vyšplhala přes 2 200 korun za metr čtvereční. Právě tomu se přiblížili soutěžící nyní v březnu.

„Průměrná cena se pohybovala na částce 2 110 korun za metr čtvereční,“ sdělila vedoucí Čajková.

Rozšířený přístav ve Veselí nad Moravou.
Největší přístav: Baťův kanál ve Veselí nad Moravou ozdobí republikové unikáty

To je téměř devadesátiprocentní nárůst oproti základní sumě. „Cena za metr čtvereční vychází ze znaleckého posudku a je 1 390 korun. Vyvolávací cena veřejné soutěže se stanoví ve výši osmdesáti procent z násobku za ceny za jeden metr čtvereční pozemku,“ oznámila mluvčí radnice Simona Dufková.

Město má zatím na Hutníku vysoutěžených třináct parcel. Do konce roku má v plánu udat ještě šest pozemků. Ke konci se také blíží vybudování dopravní a technické infrastruktury. „Kromě páteřních sítí včetně přípojek zde došlo k vybudování cest, parkovacích míst a zpevněných vjezdů k rodinným domům,“ nastínila mluvčí radnice.

Dražba parcel pro rodinné domy na Hutníku
únor 2022: 6 parcel, 20 zájemců, průměrná cena: 2 347 korun/m2
červen 2022: 5 parcel, 9 zájemců; průměrná cena: 1 750 korun/m2
březen 2023: 2 parcely, 11 zájemců, průměrná cena: 2 110 korun/m2

Zároveň jsou na Hutníku k vidění i letos zahájené práce na třetí etapě, jejímž cílem je vytvoření okružní křižovatky. Hotovo má být v červenci. Pro dokončení stavebních prací souvisejících s novou křižovatkou a následným napojením přilehlých cest bude podle radnice nutné od 11. dubna uzavřít část silnice i s tamním přejezdem přes železniční trať na Blatnici. Celkové investiční náklady projektu činí bez daně zhruba 42 milionů korun.