Vlak Ten s padesáti cestujícími odjížděl ze zastávky směrem od Strážnice do Veselí nad Moravou.

"Muž osobního vozu byl dle jeho vyjádření oslněn sluncem a přehlédl na přejezdu bezpečnostní výstrahu dávanou dvěma přerušovanými světly červené barvy i zvukové výstrahy," informovala policejní mluvčí Dana Prajková. Automobil byl nárazem odhozen mimo kolejiště, muži z hasičského sboru tam vyprošťovali nemohoucí lidi z vlaku, ale nikdo nebyl zraněn.

Dechové zkoušky u obou řidičů, jak osobního auta tak vlaku, byly negativní. Vlak byl zpožděn o hodinu a půl a celková škoda dosáhla více než sto pět tisíc korun. Krátce po poledni ve středu 1. srpna vyjížděli hasiči také do Šardic, kde likvidovali požár strniště.

"Ten vznikl pravděpodobně nedovoleným vypalováním trávy a rozšířil se na pole," uvedl operační důstojník Petr Novák. Zásah trval zhruba dvě hodiny a nikdo nebyl zraněn. Navečer ještě vyjížděli k dýmu, který vyházel z okna bytu na ulici Erbenova v Hodoníně.

"Šlo však pouze o zapomenutou večeři na sporáku a jednalo se spíše o planý polach," podotkl Novák. Před devátou večer na ulici Rumunská ve Bzenci začala hořet koruna stromů. Příčinou byly větve stromu, které sahaly až na dráty vysokého napětí. Vznikl menší požár, který hasiči společně s technikem EONu zlikvidovali. M inimální škody se obešly bez zranění.