Při silničních kontrolách o prodlouženém víkendu se policisté zaměřili nejen na bezpečnost a plynulost na silnicích, ale také na řidiče, kteří se před jízdou posilnili alkoholem nebo drogami. „Od sobotního rána až do úterního večera v našich rukou skončilo třináct řidičů pod vlivem alkoholu, jeden pod vlivem drog a dva, kteří řídili v době, kdy to měli zakázané,“ přiblížil sváteční situaci policejní mluvčí Petr Zámečník.

Jedním z provinilých šoférů byl i třiačtyřicetiletý muž, kterého přistihli ve Svatobořicích-Mistříně. „Ten, když před sebou spatřil policistu se vztyčeným zastavovacím terčem, nezastavil, policistu objel a pokračoval dál. Odbočil do místních uliček a snažil se policejní hlídce ujet. Hlídka ujíždějící auto pronásledovala a asi po pěti minutách jej dostihla. Když řidič viděl, že nemá šanci ujet, zastavil,“ popsal honičku Zámečník.

Policisté zjistili, že jde o místního muže. Toho poté vyzvali k provedení dechové zkoušky. „Při ní vyšlo najevo, že je značně podnapilý, když nadýchal jedna celá osm promile alkoholu. Jelikož sám řidič pak tvrdil, že stejně autem pojede dál, vznikla důvodná obava, že by mohl výhrůžky naplnit a ohrozit tak sebe nebo někoho jiného. Proto jej policisté zajistili a umístili do policejní cely,“ pokračoval policejní mluvčí.

Nakonec alkoholová jízda skončila obviněním z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky. Soud jej může potrestat až dvouletým trestem odnětím svobody.

Další případ se odehrál v Louce. „Po předchozím požití alkoholického nápoje, jel šestačtyřicetiletý muž na kole. Při průjezdu mírné pravotočivé zatáčky v důsledku silné podnapilosti nezvládl řízení, a upadl na vozovku. Tím si způsobil zranění hlavy,“ informoval o druhém nešťastníkovi Zámečník.

Z místa nehody neopatrného cyklistu převezli do nemocnice. Ještě předtím nadýchal tři promile.