„Obžalovaný a již odsouzená Jana Čadová jsou vinni, že jako starosta a účetní po předchozí vzájemné dohodě řádně neodvedli daň z přijmu právnických osob a zároveň ji nezaúčtovali do účetnictví a v daňovém přiznání 2011 až 2013 nepřiznali všechny hotovostní platby obdržené za pronájem nafukovací tenisové haly v Rybářích," řekla při vynesení rozsudku soudkyně Lenka Králíková.

Oba tak měli v těchto třech letech vytvořit černý fond, kam se ztratilo více než tři sta tisíc korun, a stát tak měli připravit na daních o téměř pětašedesát tisíc korun. „Obžalovaný jako statutární zástupce tato daňová přiznání podepsal a způsobil tak českému státu spolu s účetní ztrátu 64 980 korun," uvedla soudkyně s tím, že další pětitisícovou škodu způsobil Sokolu za pronájem haly badmintonistům, což sudí ohodnotila jako osvojení si cizí věci. Za to ho odsoudila k úhrnnému trestu odnětí svobody na deset měsíců, který se podmíněně odkládá na zkušební dobu v délce trvání dvou let.

K tomu ještě následuje peněžitý trest ve výši dvaceti tisíc korun a příkaz zaplatit Sokolu pět tisíc korun jako náhradu za způsobenou škodu. „Vina byla prokázaná stejně jako v přípravném řízení. Obhajobu obžalovaného vnímám jako účelovou, postavenou na poukazování chyb druhých, aniž by u něj byla nějaká známka sebereflexe. Nebudu komentovat, co se v tělovýchovné jednotě dělo," sdělila v odůvodnění Králíková. Bývalému starostovi Sokola přitom hrozilo až tříleté vězení.

Státní zástupce i zástupce poškozeného Sokola řekli, že se odvolávat proti rozsudku nebudou. Jinak tomu bylo v případě obhajoby. „Podáváme odvolání," řekl právní zástupce obžalovaného Vladimír Valášek.

Tajný fond
Nepřiznané příjmy v daňovém přiznání finančnímu úřadu:

- 2011: 25 tis. Kč (nezaplacená daň 4 750 Kč)
- 2012: 139 tis. Kč (nezaplacená daň 26 410 Kč)
- 2013: 178 tis. Kč (nezaplacená daň 33 820 Kč)

Vinklárek se k rozsudku Hodonínskému deníku Rovnost odmítl vyjádřit. Ve své závěrečné řeči se však necítil být vinný. „Nic jsem nezpronevěřil, nic jsem nesebral a žádné částky Sokolu nedlužím. Za závoru jsem částečně doplácel ze svých. Budu požadovat po Sokolu pět tisíc korun," prohlásil v závěru hlavního líčení obžalovaný. Celá kauza na něj působí jako účelová a vykonstruovaná současným vedením TJ Sokol a účetní.

Oproti svému nadřízenému dostala účetní roční podmínku za krácení daně. Její následný postoj ale soudkyně ocenila. „Byla to ona, kdo to oznámila výboru, doznala svůj podíl viny, že se takto chovat neměla. Postavila se k tomu čelem, i k náhradě škody," vyjádřila se soudkyně. Čadová totiž Sokolu, kde je stále zaměstnaná jako účetní, splácí část chybějících peněz, a bez nařízení soudu.