„Prověřujeme případ nasprejování nápisu před jedním z bytových domů v Hodoníně. Ve věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu poškození cizí věci a podařilo se nám ustanovit i vyslechnout podezřelého. Právní kvalifikace skutku nemusí být konečná,“ uvedl mluvčí jihomoravských policistů Petr Vala.

O případu informoval na Twitteru ministr zdravotnictví Vlastimil Válek. „Kolegovi Antonínu Tesaříkovi načmárali před dům členové iniciativy Chcípl PES nápis, že je zrádce. Už toho bylo vážně dost. Pokud má potřebu někdo obtěžovat poslance u jejich domovů, je to naprosto za čárou,“ napsal na svém účtu.

Antonín Tesařík
Protesty v Hodoníně: poslanci Tesaříkovi nadávali kvůli pandemickému zákonu

Poslanec Tesařík nechtěl incident příliš komentovat. „Policie okolí monitoruje úplně stejně, jako u všech ostatních poslanců a poslankyň. Jsem prozatím klidný. Dokonce rozumím i naštvanosti těch lidí, pokud není za tou pomyslnou červenou čárou,“ napsal v SMS zprávě.

Silné reakce

Nepochybuje ale o tom, že pandemie vyvolala v lidech silné reakce. „Covid nastavil naší společnosti zrcadlo a myslím, že je to hodně k zamyšlení,“ dodal Tesařík.

Přestavení studie na přístavbu společenského domu ve Tvarožné Lhotě.
FOTO: Přístavba společenského domu ve Tvarožné Lhotě má mít i obecní restauraci

Hnutí Chcípl pes před časem zveřejnilo adresy poslanců a jejich členové vyzývali na sociálních sítích k jejich obtěžování.

Začátkem února už dorazili odpůrci před bytový dům, v němž Tesařík bydlí. O události Deník Rovnost informoval.