Ve tři hodiny ráno tak vstoupil dovnitř a pod výhružkou použití zbraně, kterou držel v ruce, se dožadoval peněz. „Statečná obsluha benzinky mu ale odmítla jakékoliv peníze vydat. Ani po svém dalším slovním nátlaku na obsluhující ženu, který podpořil namířenou zbraní, se ale peněz nedočkal," komentoval případ Zámečník.

Když muž viděl, že mu jeho předem vymyšlený plán nevychází, tak z benzinky utekl. Obsluha čerpací stanice ihned po přepadení informovala policisty. Ti začali případ řešit a neznámého muž hledat. „Pachatel se spravedlnosti vyhýbal pouze do dalšího dne, kdy jej ve večerních hodinách při silniční kontrole kontrolovala ve Vracově hlídka strážnických policistů," informoval mluvčí, podle kterého měla kontrola klíčový význam na vyřešení případu. „Při kontrole si policisté všimli, že jsou na autě namontované kradené registrační značky," řekl Zámečník.

Při bližším zkoumání pak hlídka našla v autě plynovou pistoli a odmontované značky, které autu patřily. „Policisté tak muže převezli na služebnu k podání vysvětlení," přiblížil policejní mluvčí. Při výslechu se policistům a kriminalistům muž přiznal k přepadení čerpací stanice v Moravském Písku a ujetí od benzinky ve Bzenci, kde natankoval a bez placení ujel. „Kriminalisté jej nyní stíhají pro spáchání zločinu Loupeže, za který by mohl jít až na deset let do vězení," dodal Zámečník.