„Situaci však řešil nejméně vhodným způsobem a hrozilo, že si může ublížit. Na místo bezprostředně po oznámení vyjela prvosledová hlídka a vstoupila do bytu,“ informoval ve středu policejní mluvčí Petr Zámečník.

Muž byl velmi rozrušený. „U krku si držel špičku nože a vyhrožoval, že si ublíží. Policisté s ním začali komunikovat a odrazovat od jeho záměru. Po desítkách minut vyjednávání se podařilo, aby ustoupil od otevřených dveří na balkon,“ pokračoval mluvčí.

Dotyčný ale stále nechtěl odložit nůž. „V jednom okamžiku, kdy se podařilo odvést jeho pozornost, jeden ze zasahujících policistů rychle použil novinku ve výstroji prvosledových hlídek – taser. Po úspěšném zásahu a znehybnění elektrickým výbojem jej policisté zbavili nože a nasadili mu pouta,“ popsal zásah Zámečník.

Jeho kolegové následně muže předali do péče přivolaných záchranářů. „Přítomný lékař mu poskytl lékařskou pomoc a následně rozhodl o jeho převozu na psychiatrii,“ dodal Zámečník.

Zároveň připomněl, že policisté z hodonínské prvosledové hlídky tak měli možnost poprvé v historii vyzkoušet nový donucovací prostředek. Ten mají v užívání teprve krátce. „Pomohli odvrátit hrozící sebevraždu a zachránit lidský život,“ doplnil mluvčí.