„S rozsudkem jsem spokojená, soud rozhodl v podstatě shodně s návrhem trestu," sdělila státní zástupkyně Ivana Foldynová s tím, že si nechala lhůtu na prostudování odůvodnění rozhodnutí, odvolávat se ale nechce.

Pětici obžalovaných začátkem dubna přistihli při vážení a chystaném prodeji dvou a půl kilogramu konopí policisté v Dubňanech na Hodonínsku. Mělo jít o drogu za téměř šest tisíc eur. Ve prospěch českých mladíků hrálo jejich přiznání, které pomohlo k usvědčení Afgánců. „Upřímně svého činu lituji. Kdybych mohl, tak bych svůj čin vzal zpět. Soudu slibuji, že už nic takového neudělám," doznal ve své závěrečné řeči Jan Vašek, který Chludilovi poskytl prostory pro sušení a pomáhal mu s prodejem. V podobném duchu se vyjádřil i Chludil. Další polehčující okolností měl být podle obhájců i nízký věk.

Na afgánské straně už tak jasno nebylo. Haji Anargol Peserlay několikrát zopakoval, že o obchodu s drogou nevěděl a akce se zúčastnil pouze jako řidič. Jeho obhájce zdůraznil, že výpověď jeho klienta byla celou dobu celistvá a neměnná, což se o dalších dvou obžalovaných říct nedá. „Prosím soud, aby vzal v úvahu můj špatný zdravotní stav a také mou rodinu v Rakousku," řekl Peserlay, který má problémy se zády, srdcem a trpí cukrovkou. Soud v čele s předsedou Ladislavem Sobotkou však jeho výpověď označil za nevěrohodnou. Peserlay dále dodal, že byl svými falešnými přáteli křivě obviněn a domníval se, že se na něj domluvili a výpovědi upravili. Zaheer Khan a Abid Ulah to však popřeli.

Vynesení rozsudku nepřineslo nic neočekávaného. Čeští mladíci možnost odvolání nevyužili.