Ke konci loňského roku zavítal třiatřicetiletý muž se zbraní v ruce do Vracova na pobočku peněžního ústavu. „Vzhledem k tomu, že se mu u přepážky nepodařilo získat potřebné finance, druhý den se vydal s nožem na benzinovou čerpací stanici mezi Mutěnice a Hovorany,“ připomněla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová štědrodenní přepadení, kdy z pokladny od obsluhy sebral peníze a z místa ujel.

Z rychle nabitého lupu se mohl těšit do začátku února. To se s podobným úmyslem vydal do břeclavských ulic. „Během odpoledne vešel do trafiky a po prodavačce chtěl peníze. Na sobě měl naraženou černou čepici, sluneční brýle a obličej měl zamaskovaný tmavým šálem. Na důkaz toho, že to myslí vážně, vytáhl nůž a prodavačce začal vyhrožovat,“ upozornila Haraštová.

Překvapená žena mu poté bankovky vydala. Lupič okamžitě utekl. „Zřejmě netušil, že se mu nepodaří utéct příliš daleko. Když z prodejny vybíhal, všiml si ho řidič, který projížděl okolo. Ihned se za pachatelem vydal a začal ho pronásledovat,“ popisovala honičku policejní mluvčí.

Pronásledovateli se podařilo muže dohonit o několik ulic dál, kde jej zadržel a ihned na místo zavolal policii. Přivolaná hlídka si lupiče okamžitě převzala a odvezla na služebnu, kde se rozjelo vyšetřování. „Násilník dlouho nezapíral a přiznal se, že ho k přepadení přiměla finanční tíseň. Kriminalisté postupně začali rozplétat další informace a zjistili, že muž přepadenou trafiku dobře znal již z dřívější doby. Loni v létě se tam odehrála loupež s poměrně stejným scénářem,“ uvedla Haraštová.

Podle ní k dopadení lupiče velkou statečností přispěl jednatřicetiletý muž z Břeclavska. „Za své chování si zaslouží nejenom obdiv, ale Policie České republiky připravuje pro něj ocenění, kterým mu chce poděkovat za pomoc při dopadení pachatele,“ dodala mluvčí policie.