Ten však nebyl jeho jediný. „Tenkrát policisté zjistili, že je na něj vyhlášeno pátrání. Policistům uvedl, že bydlí na určité adrese ve Veselí nad Moravou a předal jim i své telefonní číslo,“ přiblížila ve čtvrtek policejní mluvčí Lenka Javorková.

Zjištěné informace její kolegové předali na soud do slovenské metropole. Ten totiž muže předvolával. Ovšem neúspěšně. „Proto na něj vydal soud evropský zatýkací rozkaz. Policisté později zjistili, že se muž odstěhoval někam do Uherského Hradiště, kde ho o pár dnů později zastavila při silniční kontrole policejní hlídka, které předložil pas Maďarska,“ upozornila mluvčí.

Cizinecká policie následně informovala krajské státní zastupitelství. To souhlasilo se zadržením muže. Toho policisté v Uherském Hradišti zadrželi uplynulou neděli. „Cizinec předložil maďarský cestovní pas, podle kterého bylo všechno v pořádku. Poté však kolegové cizince vyzvali, ať předloží i ukrajinský pas, což udělal,“ uvedla Javorková.

Podle jména v ukrajinském pase byl na muže vydán evropský zatýkací rozkaz. Ten na něj vydal soud v Bratislavě, protože se opakovaně nedostavil k soudu kvůli řízení pod vlivem alkoholu, i když to přislíbil. „Proto ho kolegové zadrželi. Následně za přítomnosti obhájce vyslechli a eskortovali do Brna, kde krajský soud rozhodl o jeho vydání na Slovensko. V současné době je v předávací vazbě,“ uvedla policejní mluvčí.

Policisté provedli pomocí speciálního přístroje důkladnou kontrolu obou pasů a nezjistili neoprávněné změny či zásahy. „Oba doklady byly shledány jako pravé. Zjistili, že se jedná o maďarskou mutaci ukrajinského jména. Cizinec uvedl, že v maďarském pase má jméno po svých předcích, což maďarské úřady umožňují a potvrdily to,“ přiblížila Javorková.