V úterý v dopoledních hodinách se zloděj vloupal do věteřovské fary, patřící řádu křižovníků s červenou hvězdou. Muž pronikl dvorem a přes verandu pokračoval dál. „Pak prošmejdil kancelář a knihovnu, a odtud se pokoušel dostat nahoru, kde byl vyrušen okolím, takže neukradl zhola nic,“ podotkl věteřovský páter Josef Šedivý.

Ten navíc podotkl, že po starožitnostech, listinách či nějakém finančním obnosu se zloděj pídil zbytečně. „Jak říkala policie, zloději by si už mohli uvědomit, že peníze, které mají faráři k dispozici, ukládají do bank. Pokud šel zloděj po listinách, tak ty tady nejsou žádné a starožitnosti už vůbec ne,“ podotkl Šedivý.

Po neúspěšném lupu vzali lupiči do zaječích. Ale jejich úprk ukončila cizinecká policie v Hodoníně. Kolem půl třetí odpoledne totiž tamní policisté kontrolovali na Bratislavské ulici v Hodoníně Ford Mondeo se znojemskou registrační značkou. „A to protože odpovídalo popisu vozidla pravděpodobných pachatelů vloupání do fary ve Větěřově,“ uvedl tiskový mluvčí cizinecké policie Brno Roman Pittner.

Ve voze byli dva muži - sedmačtyřicetiletý Čech s iniciály ID a šestadvacetiletý Slovák se stejnými iniciály. „Jelikož odpovídal nejen popis vozidla, ale i pachatelů, tak policisté cizinecké policie vyrozuměli břeclavské kriminalisty, kteří si oba muže převzali,“ poznamenal komisař cizinecké policie.

„Myslím si, že byli odhaleni díky všímavosti občanů a rychlému zásahu policie,“ dodal věteřovský farář.

Na Břeclavsku bylo nedávno vyloupeno sedm far. Měli je na svědomí právě zadržení lupiči? „Zatím nemohu k souvislostem nic říct. Víme, co se v hodonínském okresu podařilo. Ale zatím je to v přípravném řízení,“ dodala mluvčí břeclavské policie Kamila Haraštová.

O loupežích na farách na Břeclavsku: Postrach knězů řádí dál, vybral sedmou faru