„Obžalovaný se svým odvoláním domáhá zrušení rozsudku a zproštění obžaloby, když jeho vina nebyla zcela jednoznačně a spolehlivě prokázána. Poukazuje na to, že dům byl odemčený, a když šel spát, byl silně opilý a poškozená byla ještě vzhůru. Mohla tedy z domu odejít a vrátit se s někým jiným, který jí mohl způsobit smrtelná zranění. Dále poukazuje na to, že v opilosti nebyl nikdy agresivní a nikdy poškozenou neuhodil,“ uvedla v tiskové zprávě před jednáním Miroslava Plachá z olomouckého sou­du.

Snaze svalit vinu na neznámou třetí osobu ale soud neuvěřil.„Důkazy spolehlivě dokázaly, že zranění způsobil poškozené obžalovaný. Krajský soud pouze nesprávně kvalifikoval jeho jednání,“ uvedl mluvčí soudu Petr Angyalossy.

Podle jeho slov se nepodařilo prokázat, že Papaj měl v úmyslu způsobit těžká zranění, což odpovídá paragrafu 222. „Směřoval pouze k zraněním, i když s následkem smrti, což odpovídá paragrafu 221, kde je nižší sazba,“ objasnil Angyalossy.

Této kvalifikaci odpovídá sazba tři až osm let. Soud proto Papajovi udělil trest ve výši pět a půl let nepodmíněně.

„Rozhodnutí nabývá právní moci. Od pátku je obžalovaný převáděn z vazby do výkonu trestu. Může podat ještě dovolání Nejvyššímu soudu. To ovšem nemá vliv na právní moc a vykonavatelnost rozhodnutí,“ zakončil mluvčí.

Více k samotnému zabití: Zabil přítelkyni? Nepamatuje si, byl opilý