V brněnské úrazové nemocnici skončil šedesátiletý řidič, který se vyboural mezi Blatnicí a Veselím nad Moravou. Muž při havárii vypadl z auta na silnici a vážně se zranil. K nehodě došlo ve čtvrtek.

„Po třinácté hodině odpoledne je řidič s dodávkou Renault Master směrem k Blatnici. Nepřizpůsobil rychlost a na mokré silnici dostal smyk,“ informuje mluvčí hodonínské policie Petr Zámečník. Neovladatelné auto nejprve vjelo do protisměru a poté vpravo mimo silnici, kde postupně narazilo do dvou stromů.

Při kolizi muž vypadl z auta ven. Jeho zranění bylo tak vážné, že jej nejprve odvezla sanitka a potom ho transportoval vrtulník do brněnské úrazovky.
„Na místo dorazily dva týmy zdravotníků. Ten první asi pět minut po oznámení. Pacienta stabilizovali. Měl otřes mozku a velké bolesti v oblasti pánevní a bederní,“ říká mluvčí rychlé záchranné služby Barbora Zuchová. K vážné nehodě dorazili také hasiči, kteří
odpojili baterku auta a zasypali uniklé provozní kapaliny asi dvaceti kily sorbentu. „Kluci navíc pomáhali zdravotníkům při nakládání zraněného,“ popisuje práci hasičů na místě nehody operační důstojník Václav Salášek.

Policie si musí počkat na výsledky krevních testů. Ty ukáží, zda muž před jízdou či nikoliv.

„Po dobu vyšetřování a odklízení následků nehody jsme cestu zcela uzavřeli. Objízdnou trasu policisté směrovali přes okolní obce,“ uzavřel Zámečník. Vyšetřovatelé vyčíslili celkovou škodu na tři sta tisíc korun. Při havárii se totiž poškodily i výtahové elektromotory, jenž vypadly z dodávky vypadly ven.