Na prvního zdrogovaného řidiče narazili v pátek odpoledne v hodonínských ulicích. „Dvaatřicetiletý muž na sebe upozornil tím, že nebyl řádně připoutaný. Pak se testem zjistilo, že řídil auto pod vlivem amfetaminů,“ informoval hodonínský policejní mluvčí Petr Zámečník.

Ve večerních hodinách se dopravní policisté přesunuli do Mikulčic. Opět byli úspěšný. „Kontrolovali čtyřiatřicetiletou řidičku, která je známou narkomankou. Nebylo tedy velkým překvapením, že v jejím těle zjistili amfetaminy i tentokrát,“ připomněl Zámečník. Ta si navíc vyjela i bez řidičáků.

O necelé dvě hodiny později přistihli dopraváci v Dolních Bojanovicích dalšího hříšníka pod vlivem amfetaminů. „Jednadvacetiletý muž řídil auto i přesto, že před jízdou užil drogu. Ani on nezapíral,“ potvrdil mluvčí policie.

Posledního omámeného šoféra přistihli dopravní policisté po půlnoci opět v ulicích Hodonína. „U bývalých kasáren zastavili auto, které řídil šestadvacetiletý slovenský řidič. Provedený test na návykové látky jasně prokázal, že i on před jízdou užíval amfetamin,“ upozornil Zámečník s tím, že jelikož šlo o zahraničního řidiče, tak mu policisté zabránili v odjetí. Spolu se strážníky na auto nasadili botičku. Samotnému řidiči pak uložili desetitisícovou­ kauci.

Ani jeden z přistižených se na výzvu policistů nehodlal podrobit lékařskému vyšetření s odběrem krve nebo moči. Řidičům hrozí ve správním řízení až padesátitisícová pokuta a až dvouletý zákaz řízení.