Práce na střeše pak muži skutečně zahájili, ale za dovršení oprav požadovali další peníze s tím, že pokud je nedostanou, dílo nedokončí. Následně z místa podle Zámečníka odjeli pryč. Další obětí byl důchodce ve Strážnici.

„Navštívili ho neobjednaní řemeslníci, kteří mu nabídli zednické práce na jeho domě. Na tomto se spolu domluvili s tím, že se dohodli na odměně za práci ve výši třinácti set korun. Po dokončení prací si však podvodníci nárokovali mnohem vyšší odměnu a hrozil konflikt s majitelem. Když pochybní zedníci zjistili, že chce pan domácí volat policii, tak se rychle z jeho domu vypařili,“ potvrdil mluvčí.

Ilustrační foto.
Tragická nehoda na trati u Rohatce: po střetu s nákladním vlakem zemřel člověk

Policisté vyzvali všechny důchodce k maximální obezřetnosti. Připomněli, že podvodníci využívají různé triky, jak se k nim vloudit, a zneužívají důvěřivosti. „Jakákoliv neznámá návštěva, slíbená nabídka rychle udělané práce či telefonát, při kterém volající požaduje předání financí – to vše by mělo zvýšit, zejména u starších lidí, ostražitost. Na dohodnuté práce si sepište jednoduchou smlouvu, ve které musí být zejména iniciály obou stran, rozsah prováděných prací a celková cena za materiál a práci,“ uzavřel Zámečník.