„Zajistili jsme výbušniny, vysoce toxické jedy, metamfetamin a látky a vzorky související s trestním řízení,“ sdělila za Národní protidrogovou centrálu Barbora Kudláčková.

Přesto napěchovaná továrna na narkotika zůstává dál zdrojem obav. „Dům plný chemikálií od sklepa až na půdu nás nemůže nechat klidnými. Navíc na některých obalech chybí označení, co je uvnitř,“ uvedl mluvčí kyjovské radnice Filip Zdražil.

Ilustrační fotografie.
Dubňany: Razie ze severu. Kvůli drogám

Proto primárně oslovila Českou inspekci životního prostředí. Ta ale z řady důvodů nemůže chemikálie odvést. „Opakovaně jsme upozorňovali, že po novele vodního zákona s platností a účinností od prvního ledna tohoto roku není inspekce příslušná ke kontrolám a řešení přestupků u fyzických osob,“ vyjádřila se mluvčí České inspekce životního prostředí Jan Jandová. Zároveň upozornila na to, že inspekce může jen kontrolovat, případně udělovat sankce. „Nemá jak zákonné kompetence, tak ani technické zázemí,“ doplnila mluvčí.

Stalking. Ilustrační fotografie.
Zabiju tebe i tvé děti, vyhrožoval manželce v SMS zprávách. Odsedí si dva roky

Právní zástupce kyjovské radnice tak připravuje kompetenční žalobu k ústavnímu soudu. „Hotová má být do konce října,“ uvedl mluvčí s tím, že naopak jednání s krajem byla úspěšná. „Je připravený nám pomoci jak finančně, tak metodicky,“ dodal Zdražil.